فردوسی موثرترین و تاثیرگذارترین شخصیت تاریخ ایران است

 22 اردیبهشت 1398 ساعت 14:45  |  43  بازدید
فردوسی موثرترین و تاثیرگذارترین شخصیت تاریخ ایران است

قاسم رفیعا شاعر برجسته مشهدی گفت: فردوسی بدون شک موثرترین و تاثیرگذارترین شخصیت تاریخ ایران است که به تنهایی زبان فارسی زنده نگه داشت.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،قاسم رفیعا بیان کرد: فردوسی نه تنها در حوزه فرهنگ بلکه در حوزه‌های علمی نیز در زمان خود و حتی عصر بعد از خود تاثیرگذار بوده چرا که باعث شد مردم به خودباوری برسند لذا تمام پیشرفت علمی ما نیز مدیون فردوسی است؛ فردوسی نه تنها در فرهنگ و ادبیات فارسی بلکه در حماسه سرایی در دنیا زبان زد است.

شاعر شعر زیبای بچه محل امام رضا در خصوص اصالت ایران و زبان فارسی اضافه کرد: کشوری مانند مصر که قدمت چند هزار ساله دارد به علت نداشتن شخصیت مانند فردوسی مجبور است از زبان عربی استفاده کند اما ما در ایران می‌توانیم به لطف زحمات فردوسی از زبان فارسی استفاده کنیم حتی اگر با زبان عربی آمیخته باشد. لذا باید از زبان عربی دوری و بیشتر از گذشته به ادبیات فردوسی و زبان فارسی بپردازیم.

رفیعا در مورد همایش بین‌المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم هم بیان داشت: ما یا نباید برای فردوسی بزرگداشت بگیریم با باید بزرگداشتی در حد و اندازه و شان این شاعر برجسته داشته باشیم که با توجه به عزم شهرداری امسال کار مناسبی انجام خواهد شد چرا که باید از حضور شخصیت‌های اهل فکر،دارای شناسنامه مشخص در رابطه با فردوسی شناسی و ادبیات فارسی بهتر از گذشته استفاده شود.

گفتنی است که همایش بین‌المللی فردوسی در گذرگاه جاده ابریشم 24و 25 اردیبهشت ماه در شهر مشهد برگزار می‎شود.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها