جزئیات برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد

بزرگترین رویداد قرآنی استان؛
 18 اردیبهشت 1398 ساعت 12:48  |  67  بازدید
جزئیات برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی جزئیات برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد را تشریح کرد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،بجعفر مروارید در جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس که به ریاست استاندار برگزار شد، افزود: چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت از 23 تا 30 اردیبهشت ماه به مدت 8 شب در نمایشگاه بین‌المللی برگزار می‌شود.


وی در خصوص ویژگی‌های این نمایشگاه اظهار کرد: در این نمایشگاه 700 غرفه و 23 بخش محتوایی فعالیت خواهند کرد. 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی بیان کرد: حضور حداکثری جامعه‌المصطفی از ویژگی‌های بارز این نمایشگاه است، 20 ملیت از ملل اسلامی، برنامه‌های ویژه‌ای مانند غذای ملل، کرسی نظریه‌پردازی، مهد بین‌الملل و جنگ‌های قرآنی را در نمایشگاه اجرا خواهند کرد.

مروارید حضور قاریان بین‌المللی و قرائت‌های مجلسی این قراء در نمایشگاه را از دیگر ویژگی‌های برجسته نمایشگاه دانست و تصریح کرد: 14 قاری بین‌المللی از ایران و 9 قاری از کشورهای اسلامی در نمایشگاه حضور دارند؛ همچنین دو میهمان ویژه بین‌المللی از کشورهای عمان و عراق خواهیم داشت.

وی با بیان این‌که مضمون نمایشگاه در مشهد رویکرد بین‌المللی و آکادمیک با نگاه به نشاط اجتماعی است، افزود: برگزاری 9 نشست تخصصی دانشگاهی با رویکرد مطالعات اسلامی قرآنی از دیگر ویژگی‌های بارز نمایشگاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی عنوان کرد: اجرای نمایش خیابانی، تصویر‌سازی قرآنی، نمایشگاه هنرهای تجسمی، چاووشی‌خوانی، خوانش داستان و پرده‌خوانی، کتابت قرآن، اکران فیلم‌ها و انیمیشن‌های قرآنی از برنامه‌های این نمایشگاه است.

مروارید خاطرنشان کرد: هم‌چنین شهرداری برنامه‌های ویژه‌ای را در نمایشگاه برگزار خواهد کرد. 

وی بر پوشش رسانه‌ای نمایشگاه تاکید کرد و افزود: امیدواریم رسانه‌ها و صدا و سیما در پوشش رسانه‌ای نمایشگاه حضور فعال و موثری داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نگاه به قرآن را مصداق تبیان کل شیء دانست و گفت: قرآن در سبک زندگی ایرانی اسلامی، منشأ اثر است و سبک زندگی را به ما نشان می‌دهد؛ هم‌چنین قرآن در همه زمینه‌ها و مشکلات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی می‌تواند الهام‌بخش باشد.

هم‌چنین در این جلسه دبیر چهاردهمین نمایشگاه قرآن و عترت،حجت الاسلام والمسلمین کاظمی‌نسب، اظهار امیدواری کرد که چهاردهمین دوره نمایشگاه بهترین نمایشگاه برگزار شده قرآن و عترت باشد.

در ادامه جلسه نمایندگان دستگاه‌های همکار در نمایشگاه، شهرداری، اداره کل اوقاف و امور خیریه، جامعه‌المصطفی، اداره کل آموزش و پرورش و ... گزارشی از برنامه‌هایشان را در نمایشگاه ارائه کردند. همچنین حوزه علمیه، نیز برنامه‌های معرفتی نخبگانی، همراه با برنامه‌های جنگ قرآنی، برای سطوح مختلف مخاطب را خواهد داشت.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها