رد پای شعربر روی بوم نقاشی

 29 فروردین 1398 ساعت 13:34  |  39  بازدید
رد پای شعربر روی بوم  نقاشی

نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «آ»برگزیده اشعار تصویری سمانه سنگچولی از 29 فروردین ماه تا سوم اردیبهشت ماه در گالری آسمان میزبان علاقه مندان است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،سمانه سنگچولی در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در این نمایشگاه 16 تابلو نقاشی از رباعیات و اشعارم را در معرض دید عموم قرارداده ام.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه با رویکرد مدرن نقاشی ها برای اشعارم تهیه شده است  خاطر نشان کرد:  طراحی قالب این  نقاشی ها  ماحصل کار من بر اساس حس الهام گرفته از شعرم بوده است.

این هنرمند نقاش تصریح کرد که این آثار در ابعاد مختلف (٤٠*٤٠ ) با متریال رنگ اكلريك تهیه شده است. 

سمانه سنگچولی مدرس دانشگاه ،شاعر ، نقاش  و فارغ التحصیل رشته  ادبيات و مولف چند كتاب شعر است وی می گوید: من از شعر به نقاشي رسيدم  و از شعر ، دري به دنياي رنگ به رويم گشاده شد . در واقع  من شاعری هستم که شعرهایم را تصویر گرایی کرده ام.

وی  در کنار ذوق و قریحه در نقاشی ،در ساحت شعر و ادب نیز استادی به تمام معنا است. وی معتقد است : همواره فعالیت‌های هنری،  اعم از شعر، رمان، داستان کوتاه و  هنرهای نمایشی شامل موسیقی و تئاتر بستر و راهی برای به تصویر کشیدن رابطه بشر با محیط و پیرامونش، عمل کرده است.

وی ادامه می دهد: نقاشی در حقیقت عمل منتقل کردن رنگدانه‌های چسبیده یا معلق با یک وسیله برای پیوند آن  به یک سطح  مانند کاغذ، بوم، قاب چوبی یا دیوار است. با این‌همه، هنگامی که این عمل با حسی هنرمندانه انجام می‌شود، به این معناست که همراه با رسم، ترکیب‌بندی و دیگر ملاحظات زیباشناسانه برای انتقال و بیان منظور رسا، واضح و مفهومیِ نقاش، ترکیب شده است.

 وی هدف خود را از این آثار به تصویر کشیدن  را استفاده از نقاشی و کمک ازحافظه ی بصریبیننده شکل جدیدی از واقعیت شعر را به نمایش کشیده و مسیر سلوک و رسیدن به عالمی فراتر را دست مایه آفرینش آثار خودعنوان کرد. 

این بانوی هنرمند معتقد است ،شعر و نقاشی که از يک ذهن و دل مشترک می جوشند به ناچار شباهت هايی هم خواهند داشت. شباهت هايی که هر کدام در پس خصوصيات يک هنر به ظاهر متفاوت پنهان است.

وی  نیز درباره آثارش میگوید:من نقاش نیستم زیرا این کار، حرفه ای است که توانایی های خاص خودش را میطلبد. نقاشی را  دوست دارم و آثاری که ارائه کردم، دربردارنده حس و حال من است که در لحظه اتفاق افتاده و به توصیه برخی از دوستان این نمایشگاه را برگزار کردم و بیشتر امیدوارم بودم این نمایشگاه، دورهمی خوبی باشد تا دوستان و آشنایان گردهم بیایند و ساعات خوبی را کنار هم داشته باشند.


این نمایشگاه در روز 29 فروردین ماه، ساعت  18 در گالری آسمان گشایش می‌یابد و تا 3 اردیبهشت ماه برقرار است.

علاقمندان می‎توانند برای دیدار آثار این نمایشگاه  همه روزه  از ساعت 18 الی 21 به بلوار وکیل آباد ، نبش وکیل آباد 38، حد فاصل هتل پارس و خیابان سرو   مراجعه کنند.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها