درخواست استاندار از رییس مجلس برای افزایش اختیارات

 27 فروردین 1398 ساعت 10:13  |  43  بازدید
درخواست استاندار از رییس مجلس برای افزایش اختیارات

علیرضا رزم حسینی از همان روز اول با برنامه اقتصادی وارد ساختمان استانداری خراسان رضوی شد و در اولین جلسه ای که با فعالان اقتصادی استان داشت از اختیارات ویژه ای صحبت کرد که رئیس جمهور به او داده بود تا در استانداری کرمان بتواند طرح مثلث اقتصادی اش را با سرعت پیش ببرد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، اکنون بیش از ١٠٠ روز است که رزم حسینی فعالیت خود را در خراسان رضوی آغاز کرده است و گویی افزایش اختیارات مبتنی بر ظرفیت های استانی درخواست دوباره او از سیاست گذاران پایتخت نشین است.

روز گذشته او با حضور در مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای مجمع نمایندگان استان با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کرد. «درباره این جلسه می توان به طور ویژه به درخواست آقای رزم حسینی مبنی بر افزایش سطح اختیارات استاندار اشاره کرد.» این روایت نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد از این جلسه است.

بهروز بنیادی در گفت وگو با شهرآرا اظهار کرد: استاندار خراسان رضوی در چهارچوب جلساتی که با مسئولان بلندپایه کشور و وزرا دارد روز گذشته با رئیس مجلس شورای اسلامی نیز دیدار کرد. وی با اشاره به اینکه در این نشست نمایندگان استان نیز حضور داشتند ادامه داد: استاندار در این دیدار به طرح دیدگاه ها و برنامه های اقتصادی خود پرداخت و راهکارهای تسریع برای پشیبرد این اهداف را برشمرد که از آن میان به طور ویژه می توان به درخواست آقای رزم حسینی مبنی بر افزایش سطح اختیارات استاندار اشاره کرد.این عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی ضمن بیان اینکه تمرکززادیی و افزایش اختیارات استانی مبتنی بر ظرفیت های استان درخواست ویژه رزم حسینی است افزود: مجلس شورای اسلامی در کنار رئیس جمهور و هیئت وزیران می تواند بر ارتقای سطح اختیارات استانی تأثیرگذار باشد.

وی افزود: بخش معادن و کشاورزی از ظرفیت های خراسان رضوی است و مسئولان استان درخواست دارند وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی اختیارات استانی را در این باره افزایش دهند. همچنین سقف اعطای تسهیلات در استان ۵ میلیارد است و پرداخت وام از سوی بانک ها بیش از این رقم نیازمند طی کردن مراحل اداری در تهران است. این مسئله، خود، عاملی برای کند کردن روند توسعه اقتصادی در خراسان رضوی است. جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم تایباد، باخرز و تربت جام، نیز درباره این جلسه به شهرآرا گفت: در این جلسه استاندار خراسان رضوی گزارشی از نحوه پیش برد طرح مثلث اقتصادی به رئیس مجلس ارائه کرد. تعامل شخص استاندار با نماینده های مردم در استان و همین طور مجلس شورای اسلامی مؤلفه مهمی در پیش برد اهداف طرح مثلث اقتصادی محسوب می شود. مسائل اقتصادی و اشتغال دغدغه مشترک تمام نمایندگان است و هم فکری و تعامل استاندار با نمایندگان در این زمینه نقشی تعیین کننده دارد.

رضا شیران خراسانی، نماینده مردم مشهد و کلات، نیز درباره این جلسه به خبرگزاری خانه ملت گفت: نحوه جبران خسارات وارد شده به مناطق سیل زده مورد بررسی قرار گرفت. امسال بارش های درشت دانه زیادی وجود داشته که وقتی این نوع باران به سرعت می بارد، حجم آب زیادی وارد یک محدوده جغرافیایی می شود و در مناطق دارای شیب به سرعت در خط القعرها جمع می شود و باعث ایجاد سیل می گردد. وی ادامه داد: بر اساس گزارش های ارائه شده ظرف ٢ روز آینده توده دیگری به کلات وارد می شود. به همین دلیل، مسئولان مربوط در این شهرستان از آمادگی کافی برخوردارند تا در مقابل آن مقاومت کنند و جلو آسیب های جدی را بگیرند.


منبع خبر: شهرآرا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها