آغاز مانیتورینگ چاه‌ها توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

 26 فروردین 1398 ساعت 15:10  |  39  بازدید
آغاز مانیتورینگ چاه‌ها توسط شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی خبر از آغاز مانیتورینگ چاه‌ها در استان را داد و گفت: ما به عنوان اولین شرکت در کشور خواهیم بود که کل چاه‌ها را به صورت آنلاین رصد می‌نماییم.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،محمد علایی اظهار کرد: بر این اساس و به منظور نظارت دقیق بر چاه‌های استان می‌توانیم از راه دور میزان مصرف کنتورها را قرائت کرده و در صورت لزوم فرمان قطع مصرف را صادر کنیم،  با این روش حجم مصرفی از راه دور مشخص شده و مدیریت بهره برداری ارتقا پیدا میکند.
 
وی با اشاره به این که هدف این کار مدیریت آنلاین بهره برداری از منابع آب در بخش شرب و کشاورزی و صنعت است، افزود: اجرای زیر ساخت‌ها از سال قبل آغاز شده و به  روز رسانی کنتورها و مودم‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: با توجه به سیلاب های اخیر نیاز به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در خصوص اقداماتی که دولت به ویژه وزارت نیرو، برای مدیریت سیلاب های اخیر انجام داده است ضروری است.

محمد علایی افزود: مدیران و همکاران شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی به صورت شبانه روزی با اقدامات موثری توانستند سیلاب‌ها را با کمترین خسارت و بدون هیچ گونه تلفات جانی پشت سر بگذارند و امیدواریم در سیلاب های پیش رو نیز با وجود همبستگی و تعامل و حضور آگاهانه مردم به بهترین نحو مدیریت نماییم.

وی با اشاره به اینکه سیلاب‌های این چند روزه به عنوان یک فرصت برای بخش آب کشور بود چراکه توان فنی و اجرایی این حوزه بیشتر برای مردم و مسئولین مشخص شد، تصریح کرد: باید اطلاعات و آمار را به صورت دقیق برای مردم تشریح کرد و با توجه به بارندگی‌های اخیر برخی از افراد جامعه این دیدگاه را پیدا کرده‌اند که مشکل کمبود آب با این بارندگی ها حل شده است؛ اما این تصور غلط است و باید این آب را برای سال های بعد که مشخص نیست بارندگی ها چگونه خواهد شد ذخیره نماییم.

علایی تاکید کرد: جداسازی آب شرب از آب فضای سبز یک اولویت است که باید تمامی دستگاه‌های اجرایی به این پروژه ورود پیدا نمایند.


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها