160 خانوار سیل زده در خراسان رضوی امدادرسانی شدند

 26 فروردین 1398 ساعت 11:06  |  52  بازدید
 160 خانوار سیل زده در خراسان رضوی امدادرسانی شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: همزمان با تشدید بارندگی و جریان سیلاب در نقاط مختلف این استان 601 شهروند سیل زده در قالب 160 خانوار طی روزهای 24 و 25 فرورین ماه جاری امدادرسانی شدند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،دکتر مجتبی احمدی افزود: در چارچوب امدادرسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی 483 نفر از افراد سیل زده به صورت اضطراری اسکان داده شده اند.

وی ادامه داد: در این مدت 18 مورد آبگرفتگی در 11 شهرستان خراسان رضوی رخ داد لذا نیروهای هلال احمر با هدف امدادرسانی به حادثه دیدگان این آبگرفتگیها وارد عملیات شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: ظرف دو روز اخیر 176 امدادگر در قالب 41 گروه امدادرسانی سیلاب وظیفه امدادرسانی به حادثه دیدگان را در سطح خراسان رضوی بر عهده داشتند.

وی افزود: امدادرسانی به حادثه دیدگان سیل شامل کمک امدادی، تخلیه آب منازل، کمک به رهایی گرفتاران در متن سیل، انتقال آنان به نقاطه امن و نیز توزیع اقلام گرمایشی، غذایی و بهداشتی بوده است.

بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا 27 فروردین ادامه دارد.

بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستان های کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارت ها مربوط به شهر کلات بخاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به صدور تخلیه یکی از محلات آن شد.

 تاکنون هفت سد در این استان سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریز قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی بخاطر حجم بارشها شدید سیلابی شده اند. با این وجود بخاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه خسارت جانی نداشته است.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها