نیمی از خانه های روستایی خراسان رضوی بیمه حوادث نیستند

 26 فروردین 1398 ساعت 09:12  |  42  بازدید
 نیمی از خانه های روستایی خراسان رضوی بیمه حوادث نیستند

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: بیش از نیمی از خانه های روستایی بازسازی شده این استان در برابر حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله و آتش سوزی بیمه نیستند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،حسن حسینی  افزود: از سال 1384 تا پایان سال 1397 در قالب بازسازی و طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی 115 هزار و 533 واحد مسکونی روستایی در سطح خراسان رضوی بهسازی و نوسازی شده اند.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی از سال 1388 نسبت به انعقاد قرارداد با یکی از شرکتهای بیمه و اجباری کردن بیمه خانه های روستایی اقدام کرد، به این معنا که بعد از پایان ساخت هر خانه روستایی و صدور پایان کار صاحبخانه موظف بود خانه را بیمه کند.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: خانه هایی که پیش از سال 1388 نیز در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در این استان بازسازی شده اما بیمه نشده بودند هم می توانستند از سوی صاحبانشان بیمه شوند.

وی افزود: با این وجود تاکنون از کل خانه هایی که در قالب طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی بازسازی شده اند 66 هزار واحد زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.

حسینی هزینه بیمه هر واحد را برای مدت 12 سال مبلغ 825 هزار ریال اعلام و بیان کرد: این مبلغ ناچیز است لذا همه صاحبان خانه های روستایی قادرند از آن بهره مند شوند.

بر اساس نتایج سرشماری سال 1395 تعداد منازل مسکونی روستایی در سطح خراسان رضوی 486 هزار و 368 واحد است که 71 درصدشان غیرمقاوم تشخیص داده شده اند. یک میلیون و 733 هزار نفر از جمعیت شش میلیون و 434 هزار و 501 نفری خراسان رضوی در دو هزار و 540 روستای این استان سکونت دارند.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها