سیاسی ترین کار برای بانوان ورود در عرصه اقتصادی است

 26 فروردین 1398 ساعت 09:10  |  70  بازدید
سیاسی ترین کار برای بانوان ورود در عرصه اقتصادی است

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: امروز سیاسی ترین کار برای بانوان ورود در عرصه اقتصادی است چون زنان باید توانمند باشند و علم و دانشی هم که منجر به تولید ثروت نشود فایده ای ندارد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،فرشته سلجوقی یکشنبه شب در نشست امنیت زنان در جامعه که توسط دفتر بنیاد امید ایرانیان در مشهد برگزار شد افزود: امام خمینی(ره) فرمود 'زنان باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند' اما این حق به اجرا در نمی آید مگر اینکه هر دوجنس مرد و زن نسبت به بازخوانی و احیای مانیفست انقلاب اسلامی در این زمینه همکاری کنند.

وی ادامه داد: خشونت علیه زنان در همه کشورها رایج است و از هر سه زن یک نفر به نوعی در معرض خشونت قرار گرفته است و متاسفانه اگر مادری در خانواده دچار خشونت شده باشد نمی تواند فرزندانی عادی تحویل جامعه دهد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: بی حجابی یا داشتن حجاب نیز نباید توجیهی برای خشونت علیه زنان و به خطر انداختن امنیت آنان باشد.

سلجوقی افزود: مساله حجاب به صورتی که امروز مطرح می شود عقل و شرف مردان را زیر سوال می برد و به این معنی است که قدرت و برتری عقل مردان ما کمتر از هیجاناتشان است.

او تاکید کرد: به همین خاطر مردان باید در این زمینه به میدان بیایند و عکس العمل نشان دهند چون مردان ما عاقل و کامل هستند و قدرت مدیریت هیجانات خود را دارند.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: در دولت اصلاحات موضوع امنیت زنان مورد توجه قرار گرفت و بدون سر و صدا اورژانس اجتماعی با محورهایی از جمله مداخله در طلاق و مداخله در بحران اجتماعی تشکیل شد و خانه های امن هم از باقیات الصالحات دولت اصلاحات است.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها