هشت رودخانه در خراسان رضوی سیلابی شد

 25 فروردین 1398 ساعت 15:45  |  21  بازدید
 هشت رودخانه در خراسان رضوی سیلابی شد

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: هشت رودخانه در استان خراسان رضوی بر اثر بارش های شدید دیشب سیلابی شده است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،محمد صادقی فر روز یکشنبه  افزود: در این مدت سیلاب در رودخانه های هریرود شهرستان سرخس در شمال خراسان رضوی، رودخانه کلات در شمال شرق استان، ورودی کشف رود در شمال مشهد، رودخانه های زنگلانلو، درونگر، قره سو و ارچنگان در شهرستان درگز واقع در شمال و رودخانه رحمت آباد به گیسور شهرستان گناباد در جنوب خراسان رضوی گزارش شده است.

وی ادامه داد: در ورودی رودخانه کشف رود سیلاب با دبی ورودی 300 مترمکعب در ثانیه ثبت شده است. در رودخانه زنگلانلو نیز دبی سیلاب 15 مترمکعب می باشد تاکنون فشار آن یک خودرو را برده است.

مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: با توجه به پیش بینی بارش های شدید از عصر امروز 25 فروردین و امشب وقوع سیلاب در حوزه بیشتر رودخانه های محتمل است.

وی طول رودخانه های اصلی خراسان رضوی را 28 هزار و 603 کیلومتر ذکر و بیان کرد: مطالعات مربوط به حریم و بستر چهار هزار و 306 کیلومتر از این مسیر تاکنون انجام شده است.

صادقی فر افزود: دو هزار و 770 هکتار از زمین های بستر رودخانه های خراسان رضوی طی سال های اخیر بازگشایی شده است. بطور مثال اگر بازگشایی بستر رودخانه 'کشف رود' مشهد انجام نمی شد با توجه به بارش های شدید اخیر تبعاتی را در پی می داشت که از آن پیشگیری شده است.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها