•  صفحه اصلی
  • اخبار
  • شهردار مشهد در فضای مجازی؛ از عبدالله رمضان‌زاده تا سید محمود رضوی

شهردار مشهد در فضای مجازی؛ از عبدالله رمضان‌زاده تا سید محمود رضوی

 27 اسفند 1397 ساعت 09:40  |  115  بازدید
شهردار مشهد در فضای مجازی؛ از عبدالله رمضان‌زاده تا سید محمود رضوی

می‌گویند انتقادپذیر است و پرانگیزه. به افکار عمومی اهمیت می‌دهد و به حقوق توان‌یابان توجه دارد حواسش به افتخارآفرینی هنرمندان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی هم هست؛ البته اینها تنها بخشی از توییت‌ها و تمجیدهای شهروندان و مسئولان است. صحبت از شهردار جوان مشهد است که حالا پس از گذشت چهار ماه از سکانداری شهرداری مشهد توجه مردم و مسئولان علاقه‌مند به مشهد را به نحوه فعالیتش جلب کرده است.

محمدرضا کلایی جوان 38 ساله مشهدی که اقتصاددان است و با روی کار آمدن دوره پنجم شورای شهر مشهد و انتخاب قاسم تقی‌زاده‌خامسی، به ‌عنوان معاون مالی و اداری شهرداری مشغول به کار شد اما با اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، در بیست و هفتمین روز از آبان ‌ماه امسال به عنوان شهردار انتخاب شد.

مروری بر کارنامه کاری این شهردار در همین چهار ماه گذشته حاکی از آن است که هم مشهدی‌ها از هدایتگری او در شهر رضایت دارند و هم مسئولان کشوری و استانی فعال در دستگاه‌های اجرایی دیگر. اگر پس از جلسه‌ها و نشست خبری کلایی با اصحاب رسانه‌ها هم سراغ آن‌ها بروید، حتما از برخورد و انتقادپذیری شهردار مشهد جملاتی را از خبرنگاران و عکاسان خبری خواهید شنید. اما اظهارنظرها درباره شهردار مشهد به همین جا ختم نمی‌شود. در عالم مجازی هم صحبت از کلایی و عملکرد قابل قبول او به چشم می‌خورد؛ از بازدیدهای سرزده و بهره‌برداری از پروژه‌های مختلف اقتصادی شهر گرفته تا برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های هنری و فرهنگی.

چندی پیش عبدالرضا رمضان‌زاده، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در سفرِ مشترک و البته تصادفی با شهردار مشهد در هواپیما در توییترش نوشت: «کلایی جوان بسیار پرانگیزه‌ای است، تبریک به انتخاب شورای شهر و مردم خوب مشهد. کاش آقای روحانی به ‌چنین جوانانی اعتماد می‌کرد.»

از سوی دیگر، ماه گذشته شهردار مشهد با رصد شبکه‌های اجتماعی و پیگیری باعث شد یک کارگر آسیب‌دیده از کمک به‌موقع و سریع شهردار بهره‌مند شود؛ نتیجه این کار او این شد که محمدحافظ حکمی، فعال سیاسی و رسانه‌ای اصلاح‌طلب در حساب توییتر خود درباره این ماجرا بنویسد: «تفاوت مدیریت نسل جوان و مدیران فسیل در همین اهمیت دادن به افکار عمومی است.»

سید محمود رضوی، تهیه‌کننده مطرح سینمای انقلاب هم درباره فروتنی و تواضع شهردار مشهد چنین توییت کرده است: «در پرواز تهران-مشهد آقای دکتر کلایی شهردار جوان و محترم مشهد اواسط پرواز از جای خود برخاستند، به صندلی حقیر مراجعه کردند و فرمودند بابت توئیتی که درباره من زدی، متشکرم! از اینکه بدون شناخت حضوری، تواضع و اظهار محبت کردند، شرمنده شدم و راستش خجالت کشیدم! حقیر کاری نکرده بودم.»

اواخر بهمن‌ماه هم شهردار مشهد دستور داد تا قبل از افتتاح میدان راه‌آهن باید افراد توان‌یاب‌ از این میدان بازدید کنند تا اگر آنها مناسب‌سازی میدان را تأیید کردند و هیچ مشکلی برای استفاده از همه امکانات و عبور و مرور در میدان نداشتند، این میدان به بهره‌برداری برسد. این دستور شهردار، تحسین وزیر فرهنگ و ارشاد را به‌دنبال داشت، عباس صالحی نوشت: «این شیوه را فراگیر کنیم؛ در پروژه‌های دولتی، عمومی و بخش‌خصوصی.»

در این میان، محمدعلی ابطحی، معاون رییس‌جمهور دوره اصلاحات اندرباب دیپلماسی آقای شهردارِ جوان در بازگشایی بلوار نماز اینگونه می‌گوید: «گفتگو معجزه می‌کند. از دمنوش هم بیشتر! بنا به گفته مشهدی‌ها در اثر اختلاف شهرداری با ارتش بزرگراهی ماه‌ها بسته بود. شهردار جوان مشهد پروتکل‌ها را بنا به خوی جوانی کنار گذاشته و با فرمانده ارتش گفتگو کرده و راه مردم باز شده. در سیاست که نشد حداقل برای کم شدن مشکلات مردم گفتگو کنند.»

اما حواس‌جمعی شهردار مشهد از آن حیث است که یک شهر ابعاد مختلفی را دربر می‌گیرد که یکی از آن‌ها اهمیت توجه به هنر و آثار آن بر فضای شهری و جامعه آن است. در همین راستا چندی پیش حسین اکبرپور، کارگردان تاتر متنی را درباره شهردار مشهد در حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت: «شهردار مشهد نه‌ تنها هنرمندان این شهر را به‌ خوبی می‌شناسد بلکه آثار نمایشی آن‌ها را هم دیده است. این یعنی حواس شهردار به همه چیز هست»


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها