شهرداری به تأمین ایمنی روستاهای حریم مشهد ورود کند

 20 اسفند 1397 ساعت 09:10  |  102  بازدید
شهرداری به تأمین ایمنی روستاهای حریم مشهد ورود کند

قائم مقام سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی گفت: شهرداری مشهد باید به طور جدی به تامین ایمنی روستاهای حریم و حاشیه حریم شهر ورود کند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،محمدمهدی برادران با بیان اینکه در حال حاضر عمده مراسمات مردم مشهد در محدوده خارج از شهر در باغ‌تالارهای اطراف شهر برگزار می شود، گفت: برخی مالکان آن برای فرار از پرداخت بهای تغییر کاربری تجاری به شهرداری، با واریز مبالغ اندکی به حساب دهیاری‌ها، مجوزهای لازم را اخذ و فعالیت می‌کنند. 

معاون اسبق برنامه‌ریزی و توسعه شهردار مشهد ادامه داد: با توجه به اینکه این مکان‌ها محل اجتماع مردم مشهد، در صورت ایجاد مشکل ترافیکی یا بروز حوادثی مانند آتش سوزی، هیچ برنامه مشخصی برای امدادرسانی به آن‌ها وجود ندارد که باید در این باره چاره‌اندیشی و برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد.

وی با اشاره به جمعیت 200 هزار نفری روستاهای حاشیه شهر، خاطرنشان کرد: این روستاها می‌توانند در ارتباط با شهر مادر تاثیرات مختلفی از خود بر جای بگذارند.

نایب‌رییس سابق شورای هماهنگی توسعه شهری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه روستاهای حاشیه شهر مشهد کارکردهای  مختلف اقتصادی دارند، افزود:  برخی از این روستاها نقش سکونتگاهی و خوابگاهی برای مشهد دارند و کارکرد اقتصادی مردم ساکن این روستاها به طور مستقیم وابسته به شهر مادر یعنی مشهد است.

برادران افزود: برخی دیگر از روستاهای حاشیه‌ای که جمعیت کثیری را درون خود جای داده‌اند و تعدادی نیز با اقتصاد  روستایی اداره می‌شوند.


منبع خبر: فارس

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها