حاشیه سازی دوباره بنزین سوپر

 25 دی 1397 ساعت 09:07  |  224  بازدید
حاشیه سازی دوباره بنزین سوپر

مدتی است که عرضه بنزین سوپر در برخی جایگاه‌های سوخت دچار بی‌نظمی شده است، به‌گونه‌ای‌که با مراجعه به برخی جایگاه‌ها، با پمپ‌های همیشه‌مسدود بنزین سوپر مواجه می‌شویم.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،البته این متن گلایه تعداد زیادی از شهروندان است که مدتی است در مراجعه به پمپ‌های بنزین با توزیع نشدن بنزین سوپر مواجه شده‌اند و این موضوع را با ما درمیان گذاشته‌اند. تماس‌ها و پیام‌هایی از این دست: «به هر جایگاهی که مراجعه می‌کنیم، بنزین سوپر ندارد. یک هفته است که وضعیت به همین حالت است. هیچ جایگاهی در مشهد، بنزین سوپر ندارد.»، «آقا! ظاهرا قرار است قیمت بنزین سوپر را افزایش بدهند. شگرد گرانی همین است؛ تا چند روز که وارد پمپ‌بنزین می‌شویم، جلوی جایگاه‌ بنزین سوپر، سطل آشغال و مانع می‌گذارند و بعد هم که پیگیری مردم زیاد می‌شود، اقدام به توزیع با قیمت بیشتر می‌کنند. لطفا پیگیری کنید که این مسئله صحت دارد یا خیر...»
بیشتر افرادی که از بنزین سوپر استفاده می‌کنند، معتقد هستند که مصرف این نوع سوخت علاوه‌بر سالم ماندن خودرو در کاهش آلودگی هوا نیز موثر است و حساسیت بیشتر آن‌ها در این مورد است که اگر خودرویی با بنزین سوپر تغذیه شده است، نباید بنزین دیگری وارد باکش شود، در غیر این‌صورت موتور ماشین آسیب می‌بیند.

در همین باره یک کارگر پمپ‌بنزین به خبرنگار ما می‌گوید که فعلا از بنزین سوپر خبری نیست و کارگر یک پمپ دیگر نیز مدعی می‌شود که سهمیه‌ هر روزه ما خیلی زود تمام می‌شود.
 

ماشین‌های مدل‌بالا و مصرف فراوان بنزین سوپر

برای پیگیری این موضوع به‌سراغ سخن‌گوی شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی استان می‌رویم.

سیدمحمدجعفر قائمی‌طلب با تایید کم شدن سهمیه بنزین سوپر استان اظهار می‌کند: برخلاف نیمه اول سال که وقفه‌ای در توزیع بنزین سوپر وجود داشت، توزیع این نوع بنزین دچار وقفه نشده و همچنان ادامه دارد ولی مقدار سهمیه‌ای که به خراسان رضوی تعلق گرفته، در ماه گذشته با کاهش 30درصدی روبه‌رو بوده است.

به گفته وی، براساس متوسط مصرف بنزین سوپر در شهر مشهد، توزیع آن بین 120 تا 150هزار لیتر در روز است، ولی درحال‌حاضر این میزان با کاهش 30درصدی مواجه شده و به دلیل کاهش سهمیه استان، جایگاه‌ها نیز طبق نوبت، سهمیه خود را دریافت می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه افزایش قیمتی در عرضه بنزین رخ نداده است، بیان می‌کند: بیشتر متقاضیان این نوع بنزین عده‌ای خاص و صاحبان ماشین‌های لوکس و مدل‌بالا هستند که می‌توانند بنزین سوپر را با همان قیمت 1200تومان برای هر لیتر تهیه کنند.  


منبع خبر: شهرآرا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها