مسئولیت‌پذیری و مطالبه اجتماعی را از یاد نبرید

محمدرضا حیدری، رئیس شورای شهر مشهد
 15 آذر 1397 ساعت 09:30  |  72  بازدید
مسئولیت‌پذیری و مطالبه اجتماعی را از یاد نبرید

۱۶ آذر برای نسل من بو و فضای خاص خود را داشت. حیاط دانشگاه در این ‌روز به صحنه تجمع زنان و مردانی تبدیل می‌شد که در تلاش بودند سالروز دهه‌ها ایستادگی دانشجویان در برابر استبداد و استعمار را پاس بدارند؛ هرکس با اندیشه، هویت و سیاق خودش از این‌ مجال استفاده می‌کرد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، تضارب آرا و افکار به دلیل حیات گروه‌های سیاسی مختلف با گرایش‌های گوناگون، زنده و پویا درجریان بود؛ اگرچه عدالت‌خواهی سایه‌اش بیش ‌از سایر خط و ربط‌ها بر فضای دانشگاه‌ها سنگینی می‌کرد. 

دانشجویان به‌ دور از شعار و نمایش‌، درد و دغدغه مردم و جامعه خویش را داشتند. حال این‌که مسیر پیگیری مطالبات و انتخاب تئوری را درست می‌رفتند یا اشتباه، جای آسیب‌شناسی جداگانه دارد.
امروز که فضای ساکن و نسبتا راکد دانشگاه‌ها را می‌بینم، آن جنب‌وجوش دهه‌های پیشین بیشتر به چشمم می‌آید‌. تردیدی نیست که همه مسئولان، اهالی قدرت و سیاست‌گذاران دانشگاه‌ها در به‌وجود آمدن این وضعیت نقش دارند، اما نباید از سهم و نقش خود دانشجویان نیز به‌سادگی عبور کرد. دانشجویان ما نیز گویا دیگر رغبتی به نقش‌آفرینی فعال و مطالبه مستمر از مردم و مسئولان درجهت بهبود وضعیت کشور در ابعاد مختلف ندارند. حال این‌که این وضعیت ناشی از جدی‌نگرفتن و بی اعتنایی به نقش‌آفرینی و مطالبات جنبش‌های دانشجویی در سال‌ها و دهه‌های پیشین است یا سوق پیداکردن دانشجویان به سوی پیگیری تمایلات فردی و رونق‌گرفتن سبک‌‌زیست فردگرا؛ نیز باید به آن پاسخی درخور داد.

بنده اما به سهم و نوبه خودم از تمامی دانشجویان و عموم دانشگاهیان عزیز شهرمان دعوت می‌کنم تا با نقد جدی، سازنده، مستمر و مشارکت فعال و مسئولانه در امر مدیریت‌شهری ما را یاری‌ کنند. اطمینان می‌دهم که تندترین نقدهای شما هم حتی ذره‌ای خاطر ما را مکدر نخواهد کرد، بلکه این زیر ذره‌بین و بوته نقد بودن، موجب کارآمدی و پویایی بیشتر شورای اسلامی شهر خواهدشد.آغوش ما همچون گذشته به‌سوی شما باز است، با حضور فعال و نقدهای جان‌دارتان در امر مدیریت شهر، همراه همیشگی ما باشید.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها