توسعه و عمران شهر تاریخی توس با قوت پیگیری و دنبال شود

 31 اردیبهشت 1398 ساعت 12:00  |  68  بازدید
توسعه و عمران شهر تاریخی توس با قوت پیگیری و دنبال شود

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توسعه و عمران شهر تاریخی توس با قوت پیگیری و دنبال شود.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،سید مسعود ریاضی با بیان این مطلب، اظهار کرد: اتفاقات خوبی در توس شکل گرفته و می‌توان به آن افتخار کرد. فعالیت‌های صورت گرفته انعکاس خوبی نیز داشته و امید است این روال ادامه یابد و عمران توس توسعه بیشتری یابد.

وی با اشاره به اینکه طرح های راهبردی توسعه نیز در استان مصوب شده، بیان کرد: این طرح به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شده و مقرر گردید طرح تفصیلی آن نیز از سوی شهرداری تصویب شود.

ریاضی خاطرنشان کرد: باید این فرصت قدر دانسته شود و از آن نهایت استفاده صورت گیرد تا موضوع توسعه و عمران توس به نتیجه مشخصی برسد.
منطقه 12 را الگوی جدید شهرسازی مشهد کنیم

در ادامه علیرضا شهریاری، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد ، اظهار کرد: در این فرصت باقی مانده تلاش می‌کنیم با تمام توان حرکت کنیم و اگر بیست و چهار ساعت بکوشیم، باز هم جای کار دارد. انتظار می‌رود با تلاش مضاعف تحولی اساسی را دنبال کنیم و الگویی جدید برای شهرسازی شهر درست کنیم.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه از لیست امید انتظارها و توقعاتی وجود دارد که باید جامعه عمل پوشاند، اظهار کرد: این توقع وجود دارد و اعضای شورا نیز این توان را در شهردار جدید منطقه 12 می‌بینند. این انتخاب شهردار است و شورا نیز از آن حمایت می‌کند.

شهریاری خاطرنشان کرد: تحول اساسی که مردم از لیست امید انتظار دارند، باید اجرایی شود و امید است از فیوضات ماه مبارک رمضان برای خدمت به مردم بهره گیریم.

شکل گیری منطقه نمونه شهرسازی در منطقه 12 مشهد
همچنین رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز بر شکل گیری منطقه نمونه شهرسازی در منطقه 12 مشهد تاکید کرد.

محمدهادی مهدی‌نیا اظهار کرد: باید با نگاه تحولی به حوزه شهرسازی و هدایت فرآیند توسعه، شتاب این مهم در منطقه 12 رشد و سرعت بیشتری به خود بگیرد و با اسناد شهرسازی که برای منطقه به تصویب می‌رسد قانون مداری در اولویت کارها باشد. به طوری‌که شاهد شکل گیری منطقه نمونه شهرسازی در مشهد باشیم.

وی در ادامه افزود: منطقه 12 منطقه‌ای ویژه است و ظرف 2 سال گذشته تحولات شگرفی در آن اتفاق افتاده است. گرچه توقعاتی در طرح‌های جامع و تفضیلی وجود داردکه با آن توقعات فاصله داریم.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به سکونت و استقرار دهک‌های اجتماعی مختلف در منطقه 12، عنوان کرد: منطقه 12 این قابلیت را دارد که الگوی طلایی شهرسازی برای شهر شود و این فرصت استثنایی است که باید از آن استفاده شود.

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها