افزایش معامله طلای مستعمل در بازار مشهد

 31 اردیبهشت 1398 ساعت 10:52  |  78  بازدید
افزایش معامله طلای مستعمل در بازار مشهد

در پی افزایش قیمت طلا، کاهش رغبت مردم نسبت به خرید طلا و فشار‌های اقتصادی، معامله طلای مستعمل در بازار این شهر افزایش یافته است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، محمد باقر معبودی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: به طور معمول افرادی که قصدشان از خرید طلا سرمایه گذاری است طلای مستعمل می‌خرند همچنین برخی نیز به دلیل فشار اقتصادی و از روی ناچاری، ناگزیر به خرید یا فروش این گونه طلا می‌شوند.


وی تصریح کرد: طلای مستعمل بدون هزینه اجرت، خریداری می‌شود همچنین طلایی که به طلافروش فروخته می‌شود در کارگاه آب شده و از نو ساخته می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان طلا، نقره و جواهر مشهد گفت: با کسادی بازار و افزایش قیمت طلا، شرایط کارگاه‌های طلاسازی در مشهد مطلوب نیست لذا معامله طلای مستعمل که بدون هزینه اجرت در نظر گرفته می‌شود هیچ سودی برای طلافروشان و کارگاه‌ها ندارد.

معبودی نژاد با اشاره به وضعیت رکود در بازار طلا افزود: هم اکنون در بازار مشهد خرید و فروش طلا‌های مستعمل انجام می‌شود و هیچ سفارشی برای ساخت زیورآلات طلا یا خرید آن‌ها داده نمی‌شود.

از ۳۵۰ کد کارگاه طلاسازی ثبت شده در مشهد ۱۱۰ کارگاه فعال باقی مانده و باقی آن‌ها تعطیل شده است و کارگاه‌هایی که باقی مانده اند نیز فقط نیروی انسانی خود را حفظ کرده اند و در ظاهر فعال هستند.

هزار و ۱۲۴ واحد صنفی زیر پوشش اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، نقره و جواهر مشهد هستند.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها