تامین زیرساخت‌های منطقه 12 مشهد در عین استیفای حقوق مردم

 31 اردیبهشت 1398 ساعت 10:50  |  71  بازدید
تامین زیرساخت‌های منطقه 12 مشهد در عین استیفای حقوق مردم

شهردار مشهد بر لزوم تامین زیرساخت‌های منطقه 12 مشهد در عین استیفای حقوق مردم تاکید کرد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، محمدرضا کلایی با بیان این مطلب در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 12 مشهد که در محل اتاق جلسات این منطقه برگزار شد، موضوع زیرساخت‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: راه و شهرسازی اقدام به واگذاری زمین به برخی نهادها کرده و ضعف این عملکرد باید جبران شود. در این زمینه گرچه نیازمند ایجاد خدمات برای مردم هستیم، اما نباید از حقوق خود به نفع راه و شهرسازی بگذریم.

وی افزود: املاک منطقه مهم است و اراضی که باید به عنوان سهم شهرداری پیش از این، واگذار می‌شده و نشده است، باید پیگیری شود. در واقع با پیگیری این اراضی ثروت قابل توجهی برای مدیریت شهری که همان حقوق مردم است، تولید می‌شود.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه تغییری در گفتمان منطقه 12 مشهد رخ داده، بیان کرد: در مناطق مرکزی باید به دنبال این مهم باشیم که میراث گذشتگان را حفظ و حراست کنیم و این موضوع مطالبه عمومی و اجتماعی است. اما در منطقه 12 باید میراثی برای آیندگان ایجاد شود و در اختیار آنان قرار گیرد.

منطقه 12 مشهد میراث ما برای آیندگانمان است
کلایی خاطرنشان کرد: منطقه 12 مشهد با تحولاتی که پیش رو دارد، نیازمند آن است که تصمیم‌گیری‌های جدی و طراحی‌های مناسب در طرح‌های بالادست برای آن صورت گیرد و اقتضائات آتی آینده برای این منطقه لحاظ شود. آن هم در منطقه‌ای که از ما برای آیندگان به یادگار باقی می‌ماند.

وی با تاکید بر تولید فضاهای عمومی و بازتولید فضاهای رفاهی، عنوان کرد: این منطقه در زمانی محدود با رونق ساخت و ساز مواجه شد. ولی فضاهای عمومی و اجتماعی متناسب با رشد جمعیت و ساخت و ساز در آن شکل نگرفت.

شهردار مشهد گفت: جمعیت جوان را به این منطقه آوردند، اما فضاهای لازم برای نشاط آنان در نظر گرفته نشد. پس نه تنها در ایجاد فضاهای اجتماعی لازم، بلکه حتی در رویدادهایی که تعریف می شود، ضروری است ساختار فرهنگی این منطقه لحاظ شود.

کلایی تاکید کرد: در تعریف رویدادها باید به گونه‌ای عمل کرد که به منطقه روح تازه‌ای بخشیده شود و عرصه‌های اجتماعی را اجرایی کرد. اگر از جریان رشد در منطقه عقب بمانیم، دلمردگی و یاس ایجاد می شود و این یاس برند منطقه را تخریب می‌کند.

وی با اشاره به اینکه منطقه 12 مشهد جز برای ساکنان آن، برای مردم شهر و سرمایه‌گذاران ناشناخته است، خاطرنشان کرد: برندینگ این منطقه دارای اهمیت است و برای این منظور نیازمند سرمایه‌گذارانی هستیم که بیایند و تغییرات اساسی ایجاد کنند.

شهردار مشهد بیان کرد: ایجاد برندینگ کار اجتماعی و رسانه‌ای چند بخشی است و باید جدی گرفته شود.

مدیریت اختلافات محدوده شهر با طرقبه شاندیز مورد انتظار است
کلایی در ادامه افزود: منطقه 12 مشهد در جوار مسئله عمومی شهر که همان اختلافات محدوده شهر با طرقبه شاندیز است، واقع شده است و در این موضوع شهردار منطقه می‌تواند نقش خود را ایفا کند و مدیریت آثار حل و فصل این مسئله در حریم شهر مشهد و این اینکه چگونه کار صورت گیرد، مهم است.

وی با تاکید بر اینکه منطقه 12 باید از بن بست درآمده و در تعاملات شهری بیشتر حضور یابد، اظهار کرد: منطقه 12 مفصل میانی ما به مناطق گردشگری پیرامون شهر است و نباید در بن بست قرار گیرد. بخشی از این مساله مرتبط با احداث شریان‌ها و خیابان‌ها است و بخشی دیگر به تعریف کردن پروژه‌هایی با مقیاس شهری بر می‌گردد.

شهردار مشهد بیان کرد: گرچه سکونت و گردشگری فضای کلی این منطقه را شکل داده اما باید تحول اساسی در منطقه نیز صورت گیرد تا برای همگان این منطقه شناخته شده شود.

کلایی با اشاره به اینکه ضرورت دارد فضایی که سازندگان در سیما و منظر شهری ایجاد می‌کنند رصد شود، گفت: به نما و سیمای بوستان‌ها، میادین، ساختمان‌ها و غیره باید توجه شود. باید مکان‌های عمومی شهر در منطقه 12 از هویت شهری مشترک بهره‌مند شوند و دارای هویت نظری واحد با شهر باشند و امتداد فضاهای شهر در آن رعایت شود.

وی با بیان اینکه شهردار جدید منطقه 12 فردی جوان است، گفت: ویژگی آن انطباق پذیری است. با این خصلت جوانی مدیر منطقه، باید به سمت الکترونیکی شدن کارها به پیش رفت و خدمات آنلاین به شهروندان ارائه داد.

شهردار مشهد خاطرنشان کرد: منطقه 12 مشهد باید کارها را پایلوت ارائه کند و الگوی سایر مناطق شود.

گفتنی است، در حاشیه این مراسم ساختمان جدید منطقه 12 واقع در الهیه 20 به بهره‌برداری رسید.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها