رویکرد بین المللی مهم ترین شاخص نمایشگاه قرآن مشهد بود

 31 اردیبهشت 1398 ساعت 09:19  |  64  بازدید
رویکرد بین المللی مهم ترین شاخص نمایشگاه قرآن مشهد بود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت:رویکرد بین المللی در چهاردهمین نمایشگاه قرآن مشهد مهم ترین شاخص این رویداد بوده است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،جعفر مروارید در اختتامیه نمایشگاه قرآن در محل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار کرد: چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن به مدت ۸ شب از ۲۲اردیبهشت آغاز به کار کرد و امشب به پایان رسید و نمایشگاه جلوه‌ای از ظهور معنویت در سایه سار قرآن بود.


وی افزود: شاخص ترین ویژگی نمایشگاه در سال جاری رویکرد بین المللی و توجه به جامعیت قرآن بوده است.

مدیر کل ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: اجرای کرسی‌های تلاوت توسط ۹ قاری خارجی و۱۴ قاری بین المللی داخلی از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه در سال جاری بود و به همت جامعه المصطفی کرسی‌های بین المللی از ۲۰ کشور به ترویج آداب و رسوم رمضانی و معرفت قرآنی می‌پرداختند.

مروارید تصریح کرد: حضور موثر حوزه‌های علمیه و اجرای برنامه‌های نخبگانی و ترویج فرهنگ زندگی اسلامی ایرانی از دیگر برنامه‌های نمایشگاه بود.

وی بیان کرد: ۱۴ ناشر بین المللی در کنار ناشرین داخلی در نمایشگاه امسال حضور داشتند و همچنین ۱۴ نشست تخصصی نیز با موضوعات مختلف با حضور اساتید و نخبگان برگزار شد.

مروارید افزود: برنامه‌های سحر خوانی و چاوشی خوانی، کتابت و خوشنویسی قرآن و اجرای نمایش نامه‌های قرآنی نیز در نمایشگاه اجرایی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع ۱۷۰ رویداد در مدت ۸ شب برگزاری نمایشگاه اجرا شده است که مرجعیت قرآن و وحدت جهان اسلام در سایه قرآن و توجه به جوانان و نشاط معنوی خانواده‌ها در این برنامه‌ها دنبال شده است.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها