•  صفحه اصلی
  • اخبار
  • اصلاح‌طلبان باید سراغ اصلاح برخی فرآیندهای ملی در انتخابات بروند

اصلاح‌طلبان باید سراغ اصلاح برخی فرآیندهای ملی در انتخابات بروند

 30 اردیبهشت 1398 ساعت 12:00  |  76  بازدید
اصلاح‌طلبان باید سراغ اصلاح برخی فرآیندهای ملی در انتخابات بروند

رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب خراسان رضوی گفت: این بار مسئولان اصلاح‌طلب باید در کنار اصلاح ساختارشان به سراغ این راهکار بروند که برخی فرایندهای ملی در انتخابات نیز اصلاح شود.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،مهدی عبایی‌خراسانی در گفت‌وگویی در خصوص لزوم ایجاد تغییراتی در ساختار اصلاح‌طلبان، اظهار کرد: در تهران هنوز بحث پارلمان اصلاحات و شورای عالی سیاست‌گذاری بین احزاب مورد اختلاف است، برخی از احزاب بیان می‌کنند که شورای عالی سیاست‌گذاری کارآمدی نداشته زیرا خروجی آن لیست امید است، برخی از احزاب نیز بیان می‌کنند که مشکل لیست امید ناشی از شورای عالی سیاست‌گذاری نیست.
 
وی افزود: اگر اصلاح‌طلبان، پارلمان اصلاحات داشتند یا شورای هماهنگی بود، باز هم چنین مشکلاتی ایجاد می‌‎شد، چراکه بخشی از مشکل ناشی از بخش‌های دیگر است، اصلاح‌طلبان از جمله آقای عارف و گروه‎های مختلف هنوز در مورد ساختار اصلاح‌طلبان بحث دارند، تهران باید به نتیجه برسد و بعد به استان‌ها ابلاغ کند.
 
عبایی‌خراسانی با طرح این پرسش که در حال حاضر این مساله مطرح است که آیا ما باید سراغ اصلاح‌طلبان درجه دو و سه برویم و بار دیگر به آن‎ها تکیه کنیم، ادامه داد: این موارد بحث‌هایی است که تهران باید به نتیجه برسد و ما بر اساس نظرات ملی عمل کنیم. هنوز خود ما راجع به این مسائل نظری نداریم.
 
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه زمان زیادی باقی نمانده، مسائل بسیار زیاد بوده و عملکرد لیست امید در مجلس بسیار مورد انتقاد است، عنوان کرد: برخی این انتقادات را ناشی از خود ساختار و برخی ناشی از وضعیت کشور می‌دانند، باید در مورد تمام این موارد بحث شود.

مسئول حزب اتحاد ملت خراسان رضوی گفت: زمانی که بررسی‌ها نشان می‌دهد تمام گزینه‌های ما در حقیقت مایوس‌کننده است یا به نتیجه مطلوب نمی‌رسد، مشکل جای دیگر و در ساختارها است.
 
رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب خراسان رضوی با انتقاد از نحوه تایید صلاحیت‌ کاندیداها در شورای نگهبان بیان کرد: مجالس اصولگرای ما ناکارآمد بوده، مجالس اصلاح‌طلب ما نیز مانند مجلس ششم به بن‌بست ‌رسیده و مجلس دهم که در آن سه طیف حضور دارند، همین‌گونه بوده، بنابراین مشکل از جای دیگر ناشی می‌شود.
 
وی اضافه کرد: بسیاری از اصولگرایان نیز همین حرف‌ها را زدند، آقای توکلی نیز همین مسائل را بیان می‌کنند و نظرات ایشان در خصوص ناکارآمدی مجالس شبیه ما است. تمام مجالس ما ناکارآمد بودند، بنابراین باید سراغ اصلاح موارد دیگری برویم و صرفا به اصلاح ساختار احزاب بسنده نکنیم، اینگونه نیست که اگر ما به جای شورای عالی سیاست‌گذاری، پارلمان اصلاحات بگذاریم، این مساله در عمکلرد مجالس ما تاثیرگذار می‌شود.
 
عبایی خراسانی خاطرنشان کرد: ما مشکل داریم، منتها مرتب تجربه و آزمایش می‌کنیم. این بار مسئولان اصلاح‌طلبی و فرایند اصلاح‌طلبی باید به سراغ این راهکار بروند که در برخی فرایندهای ملی تجدید نظر کنیم.
 
مسئول حزب اتحاد ملت خراسان رضوی افزود: اکنون اکثریت اصلاح‌طلبان این نظر را دارند که اصلاحاتی در فرایند انتخاب لیست انجام دهیم، باید کارهای خود را اصلاح کنیم، اما اینگونه نیست که انتخابات صرفا به برنامه‌ریزی و مهندسی ما اصلاح‌طلبان محدود شود.
 
رئیس شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب خراسان رضوی گفت: ما احزاب باید این را به مردم بگوییم که بفهمند ما می‌دانیم در کشور مشکلات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و مشکل نیروی انسانی وجود دارد، اما کلید آن‌ها سیاسی است و برای عبور از این مشکلات باید مجلس خوب داشته باشیم، هنوز بسیاری از مردم این امر را باور نکردند و تصور می‌کنند که اگر سراغ صندوق نیایند و در انتخابات شرکت نکنند، اوضاع بهتر می‌شود.


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها