1300میلیارد ریال صرف ساخت استادیوم فوتبال در خراسان رضوی شد

 25 اردیبهشت 1398 ساعت 13:28  |  17  بازدید
 1300میلیارد ریال صرف ساخت استادیوم فوتبال در خراسان رضوی شد

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: طی چند سال گذشته افزون بر هزار و 300 میلیارد ریال برای ساخت ورزشگاههای فوتبال در استان هزینه شده است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،فرزاد فتاحی افزود: سال گذشته دو ورزشگاه پنج هزار نفری فوتبال در تربت حیدریه و قوچان افتتاح شد که در مجموع برای ساخت آنها 680 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان این که ساخت استادیوم 15 هزار نفری سبزوار با 60 درصد پیشرفت 300 میلیارد ریال هزینه داشته است گفت: تاکنون 250 میلیارد ریال نیز برای ساخت ورزشگاه پنج هزار نفری نیشابور هزینه شده که پیشرفت 75 درصدی ساخت این ورزشگاه را موجب شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی به هزینه های چند 10 میلیارد ریالی برای بهسازی زمین چمن و تابلوی امتیازات (اسکوربورد) ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد وتوسعه دیگر زیرساخت های فوتبالی استان اشاره و بیان کرد: طی سال گذشته برای کمک به زیرساخت های فوتبال در شهرستانها هزینه هایی شده است که با مجموع ارقام مزبور، مبالغ هزینه شده در بخش زیرساخت فوتبال استان از هزار و 300 میلیارد ریال فراتر خواهد رفت.

فتاحی توسعه ورزشگاه ثامن الائمه (ع) مشهد را از جمله طرح های کلان ورزش استان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ظرفیت این ورزشگاه 30 هزار تماشاچی است که تامین اعتبار فاز دوم این ورزشگاه در دستور کار قرار گرفته است و در صورت اجرای آن ظرفیت استادیوم به 70 هزار نفر افزایش می یابد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه ای که بین وزارت ورزش و جوانان و استانداری خراسان رضوی منعقد شده است 100 زمین چمن مصنوعی در استان ساخته خواهد شد که نیمی ازآنها در سال جاری و بقیه در سال 1399 ساخته می شود.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها