کارمزد شارژحضوری «من کارت »حذف می‌شود

 11 اردیبهشت 1398 ساعت 12:18  |  49  بازدید
کارمزد شارژحضوری «من کارت »حذف می‌شود

در روزهای اخیر، پیام‌های مردمی و مشاهده میدانی حاکی از این است که شهرداری مشهد به تازگی، برای شارژ من‌کارت به روش حضوری در باجه های شارژ، از حساب شهروندان مبلغی به عنوان کارمزد کسر می کند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،«امروز برای شارژ من کارت به یکی از باجه‌ها مبلغ 2هزار تومان دادم اما دیدم مبلغ هزار و 800 تومان شارژ شده و در رسید شارژ هم، زیر مبلغ شارژ نوشته بود 2هزار ریال کارمزد. نمی‌دانم این کارمزد چیست و به جیب چه کسانی می‌رود اما می‌خواهم بدانم این مبلغ برای چه خدمتی از مردم گرفته می‌شود؟ قبلا روی شارژهایی که با دستگاه و کارت عابر بانک انجام می‌شد، مبلغی به عنوان تشویق اضافه می‌شد اما حالا ظاهرا مسئولان شهرداری از مرحله تشویق خارج شده اند و قصد تنبیه‌مان را دارنــد.»
 
در روزهای اخیر، پیام‌های مردمی و مشاهده میدانی حاکی از این است که شهرداری مشهد به تازگی، برای شارژ من‌کارت به روش حضوری در باجه های شارژ، از حساب شهروندان مبلغی به عنوان کارمزد کسر می کند. باتوجه به این که این کسری200تومانی، فقط وقتی اتفاق می افتد که شهروندان، نه از طریق دستگاه‌های شارژ من‌کارت، بلکه با مراجعه حضوری به باجه‌ها من‌کارتشان را شارژ می‌کنند، این گمانه‌زنی وجــود دارد که این اقدام، برای تشویق و هدایت مردم به سمت شارژ الکترونیک است. اما با توجه به خرابی مزمن دستگاه‌های من‌کارت شهر که درباره اش گزارش‌هایی در همین صفحه کار کردیم، به‌نظر می رسد کسر کردن 200تومانی، روش منصفانه ای نیست و باید ابتدا مشکل دستگاه‌ها را حل کرد.

بر همین اساس و در همین باره، با «مجتبی بهاروند» رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد حرف می زنیم که ضمن تایید این حدس و گمان، می‌گوید: «در درجه اول باید بگویم خود من از مخالفان این طرح بودم و سیاست تنبیهی نباید در شهرداری و شورای شهر وجود داشته باشد و به نظر من قطعا سیاست‌های تشویقی، تاثیر مثبت بیشتری خواهد داشت. میزان شارژ بیشتری که در صورت استفاده از روش غیرحضوری به شهروندان تعلق می‌گرفت به دلیل تشویق مردم برای استفاده بیشتر از این روش شارژ بود که این کار حذف شد و در عوض کارمزدی برای شارژ حضوری در باجه در نظر گرفته شده و به نوعی تنبیهی برای افرادی است که از این روش استفاده می‌کنند. اما شاید فردی امکان استفاده از روش الکترونیکی نداشت یا به علت سن و سال بالا یا هر دلیل دیگری نتوانست از طریق کارت بانکی، من کارت خود را شارژ کند و به اعتقاد من این فرد نباید مبلغ اضافی پرداخت کند. اما باید روشی برای تشویق مردم به استفاده از دستگاه‌ها طراحی وارائه کنیم.»

در ادامه بهاروند با اشاره به ارائه طرح حذف کارمزد از شارژ حضوری من کارت در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا، می گوید: «در اولین جلسه کمیسیون، این موضوع را تصویب و ابلاغ خواهیم کرد و امیدوارم در نهایت تا 10 روز آینده کسر این مبالغ متوقف و به جای آن سیاست‌های تشویقی بیشتری برای شارژ به وسیله کارت بانکی مشخص و برای اجرا ابلاغ شود. امیدواریم با این کار ضمن رفع دغدغه شهروندان، به استفاده از روش های غیر حضوری برای سهولت بیشتر کار افزوده شود.»


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها