•  صفحه اصلی
  • اخبار
  • ارائه خدمات حمل و نقل عمومی رایگان در نیمه شعبان/ کمک 40 میلیارد ریالی شهرداری مشهد به استا‌ن‌های سیل‌زده کشور

ارائه خدمات حمل و نقل عمومی رایگان در نیمه شعبان/ کمک 40 میلیارد ریالی شهرداری مشهد به استا‌ن‌های سیل‌زده کشور

 26 فروردین 1398 ساعت 18:36  |  31  بازدید
ارائه خدمات حمل و نقل عمومی رایگان در نیمه شعبان/ کمک 40 میلیارد ریالی شهرداری مشهد به استا‌ن‌های سیل‌زده کشور

تحقق کامل درآمدهای سال ۹۷‌، برگزاری جشنواره خانه بهار در حوزه فرهنگی و فضای سبز، برپایی خیابان غذا و هنر و صدها طرح و برنامه در تعطیلات فروردین، کنترل موفق بارش‌های اخیر در مشهد از دیگر موفقیت‌‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، در پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای شهر مشهد و اولین جلسه علنی سال 98، ارائه خدمات حمل و نقل عمومی رایگان در نیمه شعبان و کمک 40 میلیارد ریالی شهرداری مشهد به استا‌ن‌های سیل‌زده کشور به تصویب رسید.

در ابتدای این جلسه محمدرضا حیدری، رییس شورای شهر مشهد اظهار داشت: در سال گذشته مدیریت شهری موفق شد بخش زیادی از بدهی‌های خود را با طلب از دستگاه‌های دولتی از بانک‌های عامل تهاتر کند این یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های مدیریت شهری است.

وی با بیان این مطلب افزود: تعامل با مجلس و مشارکت نمایندگان باعث شد بند انتشار اوراق مشارکت به میزان ۸ هزار میلیارد تومان برای بازسازی اطراف حرم به صورت اوراق مشارکت برای مشهد در لایحه بودجه کل کشور گنجانده شود.

حیدری خاطرنشان کرد: تحقق کامل درآمدهای سال ۹۷‌، برگزاری جشنواره خانه بهار در حوزه فرهنگی و فضای سبز، برپایی خیابان غذا و هنر و صدها طرح و برنامه در تعطیلات فروردین، کنترل موفق بارش‌های اخیر در مشهد از دیگر موفقیت‌‌های مدیریت شهری محسوب می‌شود.


وی با اشاره به موفقیت مدیریت شهری در سال گذشته ادامه داد: موفقیت مدیریت شهری بدون همکاری و همراهی مردم میسر نیست، همانطور که در پی سیل اخیر که گریبان‌گیر هموطنانمان شده است شهرداری مشهد توانست با راه‌اندازی ایستگاه‌های مشهد مهربانی در سطح شهر کمک‌های مردمی را انسجام دهد.

حیدری با بیان اینکه تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح‌های تفصیلی با اهتمام مسکن و شهرسازی اولویت ویژه ما برای سال ۹۸ است، گفت: مبارزه با فساد، کاهش نابرابری حقوق، ارتقاء بهره‌وری سازمان، تعامل هدفمند و مبنی بر حقوق مردم، تعیین تکلیف طرح‌های تفصیلی، ارتقای نشاط اجتماعی، توجه به آموزش فرهنگ شهروندی، توسعه عمرانی به خصوص در حوزه جمع‌آوری آب‌های سطحی، توسعه حمل و نقل عمومی و... از اهداف اصلی مدیریت شهری به شمار می‌رود، قطعا سال ۹۸ سالی نویدبخش برای مدیریت شهری خواهد بود.

حیدری به توهین اخیر دولت آمریکا به سپاه پاسداران ایران اشاره کرد و تصریح کرد: آمریکا تداوم عدوات و کینه توزی خود را نسبت به ایران با توهین به سپاه پاسداران ادامه داد و این در حالی است که قانون اساسی ما به صراحت از سپاه به عنوان نیروی رسمی ما یاد می‌کند. 

در ادامه پنجاه و ششمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس چند مصوبه دوفوریتی به شرح زیر تصویب شد:

به استناد رای مثبت اعضای شورا در نیمه شعبان همه اتوبوس‌های عبوری یا منتهی به حرم مطهر به زائران و مجاوران سرویس‌دهی رایگان ارائه خواهند داد.

بر این اساس به شهرداری مشهد و سازمان اتوبوسرانی اجازه داده شد جهت تسریع در عبور و مرور، جابه جایی شهروندان و زائران در نیمه شعبان برابر یک اردیبهشت کلیه خطوط عبوری یا منتهی به حرم رایگان سرویس‌دهی کنند؛ همچنین مقرر شد سرویس‌دهی رایگان برای مناسبت‌های دیگری مانند میلاد امام رضا (ع)، راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن و روز ۱۲ بهمن و ۱۳ آبان و همچنین تماشاچیان لیگ برتر نیز محقق شود.

همچنین تصویب مجوز مساعدت مالی شهرداری مشهد مقدس به مبلغ 40 میلیارد ریال به استا‌ن‌های سیل‌زده کشور با قید دوفوریت صورت گرفت که از محل صرفه جویی منابع جاری و از محل تامین اعتبارات استانی تامین خواهد شد.

تصویب لایحه الزام شهرداری به پیگیری رفع نواقص ابلاغ مدارک طرح جامع شهر مشهد با قید دوفوریت صورت پذیرفت.

 در ادامه مصوبات زیر به تصویب اعضای حاضر در پنجاه و ششمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر مشهد رسید.

تصویب لایحه نام‌گذاری یک خیابان و یک مجموعه آبی با ماده واحده: به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود نسبت به نامگذاری یک خیابان واقع در منطقه یک مشهد و یک مجموعه آبی واقع در منطقه ۵ به شرح زیر اقدام نماید: 1- خیابان پاستور ۱۸ با حفظ شماره به نام استاد علی باقرزاده (بقا)
2 - مجموعه ورزشی آبی واقع در شهرک شهید آوینی به نام گلشن 

 تصویب لایحه نامگذاری چند بوستان و یک میدان واقع در منطقه ۱۰

ماده ۱- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود تعدادی از بوستان‌های‌ واقع در منطقه ۱۰ را به شرح ذیل نامگذاری نماید. 
۱-بوستان بی‌نام واقع درخیابان ادیب ۱۹ به نام آوا
۲-بوستان واقع درخیابان راستی ۲ به نام بیداری
۳-بوستان واقع درخیابان آزاده ۱۸ به نام نیکی
۴-بوستان خطی واقع در خیابان شهید فلاحی ۲ به نام دریا
۵-بوستان خطی واقع در خیابان شهید فلاحی ۴ به نام پرستو
۶-بوستان واقع درخیابان آزادی ۱۰۳ به نام سپیدار

ماده ۲- به شهرداری مشهد مقدس اجازه داده می‌شود میدان بی‌نام واقع در خیابان شهید فلاحی ۴/۲ را به نام حمزه نامگذاری نماید.
همچنین لایحه نامگذاری یک سالن ورزشی و دو بوستان و یک باغ به شرح ذیل تصویب شد.

منطقه ۴
۱- یک سالن از سالن‌های مجموعه ورزشی بهشت به نام شهید جواد ایزدی 

منطقه ۶ 
۲- بوستان خطی واقع در حد فاصل شهرک شهید رجایی و شهرک شهید باهنر به نام زندگی

۳-ب وستان تازه تاسیس واقع در محله انصار به نام امید

منطقه ۷
۴- باغ گیاهشناسی به نام باغ گیاهشناسی مشهد
همچنین لایحه هبه اتوبوس به مجتمع آموزشی نیکوکاری توان یابان، لایحه در اختیار قراردادن ۲ دستگاه ون به آسایشگاه جانبازان امام خمینی (ره) و لایحه مجوز دریافت بهای خدمات از پرونده‌های مطرح شده در کمیسیون ماده ۷۷ از سوی مودیان به تصویب رسید.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها