وضعیت بستر کال‌ و مسیل‌های کشف‌رود فاجعه بار است

 26 فروردین 1398 ساعت 14:00  |  50  بازدید
 وضعیت بستر کال‌ و مسیل‌های کشف‌رود فاجعه بار است

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان رضوی گفت: وضعیت بستر کال‌ و مسیل‌های کشف‌رود فاجعه بار است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،قاضی حقدادی در حاشیه بازدید از کال کشف‌رود که به منظور بررسی آخرین وضعیت حرایم کال ها و ساخت وسازهای غیرمجاز انجام شد، گفت: مناطق سیل زده واقع در روستا‌های علی‌آباد، همت‌آباد، طالقانی، سیاسک، کشمیری ۱۴، گوندوک و قسمت‌هایی از حاشیه کشف‌رود که به دلیل ساخت و ساز‌های غیرمجاز و سکونت در بستر و حریم کال‌ها موجب مسدود شدن مسیر آب شده‌اند، مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: متاسفانه در این بازدید هم شاهد فجایع تجاوز به بستر رودخانه و حتی انسداد آن توسط ساختمان‌های مسکونی و صنعتی بودیم که حتما بعد از مدیریت بحران سیلاب در این موارد تصمیم قاطعی اتخاذ خواهد شد.

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان رضوی افزود: با توجه به اینکه طی بازدید انجام شده برخی مناطق دارای وضعیت بحرانی‌تری بودند، دستورات قضایی لازم در محل صادر شد.

وی تصریح کرد: به طور مثال در کشمیری ۱۴ چندین باب از منازل مسکونی با احداث بنا در بستر کال باعث مسدود شدن مسیر شده‌اند که در صورت بروز کوچکترین سیلابی خسارات جانی و مالی در پی خواهد داشت، لذا دستورات قضایی در محل صادر و به نمایندگان آب منطقه‌ای ابلاغ گردید تا برای پیشگیری از وقوع مخاطرات طبیعی اقدامات فوری را انجام دهند.

سرپرست دادسرای ویژه شهرسازی مرکز خراسان رضوی گفت: بر همین اساس بلافاصله شرکت آب منطقه‌ای با همکاری شهرداری منطقه ۳ در محل شروع به اقدام کردند.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها