پیش‌بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان

 26 فروردین 1398 ساعت 13:20  |  75  بازدید
پیش‌بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت: 530 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران و 8 هزار تن دانه‌های روغنی در استان خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری خواهد شد.



به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،حمیدرضا نوری با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال جاری بالغ بر 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت آبی و با توجه به نزول رحمت الهی بالغ بر 130 هزار هکتار از زمین‌های زراعی استان نیز زیر بار کشت دیم خواهد رفت.

وی افزود: امیدواریم با بهره‌برداری مناسب از مزارع کشت دیم بالغ بر 530 هزار تن گندم در سطح استان به صورت تضمینی خریداری و ذخیره‌سازی شود. همچنین با توجه به موجودی و ذخیره مناسب گندم در مراکز ذخیره‌سازی استان و پیش‌بینی میزان خرید، در سال جاری نه تنها گندم استان، بلکه بخشی از نیاز سایر استان‌های کشور نیز تامین شود.

نوری با اشاره به قیمت خرید تضمینی گندم، عنوان کرد: نرخ خرید تضمینی گندم سال 98 با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید، 17 هزار ریال خواهد بود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در خصوص پیش‌بینی میزان خرید دانه‌های روغنی، گفت: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده و توسعه و رشد میزان سطح زیر کشت دانه‌های روغنی در استان نسبت به سال‌های گذشته، بالغ بر 8 هزار تن دانه‌های روغنی کلزا در استان به صورت تضمینی خریداری شود.

وی ادامه داد: با برپایی و تشکیل ستاد خرید گندم استان از بهمن ماه سال گذشته و برآورد مراکز خرید و ابلاغ دستورالعمل خرید تضمینی، تمهیداتی لازم برای این عملیات عظیم اقتصادی در استان اندیشیده شده است.


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها