•  صفحه اصلی
  • اخبار
  • ۱۰ سد خراسان رضوی سرریز یا در آستانه سرریز شدن است/رصد دقیق ورودی و خروجی سدها

۱۰ سد خراسان رضوی سرریز یا در آستانه سرریز شدن است/رصد دقیق ورودی و خروجی سدها

 26 فروردین 1398 ساعت 11:50  |  87  بازدید
 ۱۰ سد خراسان رضوی سرریز یا در آستانه سرریز شدن است/رصد دقیق ورودی و خروجی سدها

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در نتیجه فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی شهرستان های استان، ۱۰ سد سرریز یا در آستانه سرریز شدن است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، با اشاره به آخرین وضعیت مناطق شهری و روستایی با توجه به فعالیت سامانه بارشی بر روی استان اظهار کرد: سامانه بارشی اخیر که از عصر شنبه وضعیت جوی استان را تحت تاثیر قرار داده، تا به امروز در تمامی شهرستان ها بارش های چشمگیری داشته است.

وی افزود: در اثر فعالیت این سامانه، تاکنون 80 میلیمتر بارش باران در شهرستان بردسکن و 27 میلیمتر بارش در شهر مشهد به ثبت رسیده است و طبق پیش بینی هواشناسی بارش های پیوسته و رگباری همچنان ادامه خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه بارش های اخیر باعث افزایش حجم ذخایر سدها شده است، ادامه داد: شرکت آب منطقه ای به صورت دقیق ورودی و خروجی سدها را رصد می کند تا تهدیدی متوجه شهرها و روستاهای پایین دست نباشد.

وی ادامه داد: در نتیجه فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی شهرستان های استان، 10 سد سرریز یا در آستانه سرریز شدن است و امیدواریم با ادامه بارش ها، حجم بیشتری از سدها پُر شود.

شایان فر به خسارت های ناشی از وقوع سیلاب در برخی از شهرستان های خراسان رضوی هم اشاره کرد و گفت: در شهرستان بردسکن عمده محورها در اثر جاری شدن سیل مسدود است و از هم استانی‌ها درخواست داریم که سفرهای غیرضروری خود به این منطقه را به تعویق بیاندازند.

وی ادامه داد: امدادرسانی به سیل زدگان در شهرستان بردسکن همچنان ادامه دارد و نیروهای عملیاتی درحال انتقال تجهیزات سنگین به منطقه و بازگشایی محورهای شهری و روستایی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی از رفع مشکلات ناشی از وقوع سیل در کلات خبر داد و گفت: از روز گذشته علاوه بر اعزام اکیپ ویژه امدادی از مشهد، تانکرهای مکش آب هم از طریق قرارگاه ثامن الائمه(ع) به شهرستان کلات ارسال و خوشبختانه با تلاش نیروهای امدادی آبگرفتگی‌ها برطرف شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اثر جاری شدن سیلاب طی روز گذشته گاز بخشی از مناطق شهری کلات قطع شده بود که با تلاش نیروهای عملیاتی شب گذشته مجدد وصل شد.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها