دستور تخریب معابر نا ایمن مسیل اسماعیل آباد مشهد صادر شد

 26 فروردین 1398 ساعت 11:40  |  85  بازدید
 دستور تخریب معابر نا ایمن مسیل اسماعیل آباد مشهد صادر شد

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: با توجه به ساخت معابر نا ایمن در بستر مسیل اسماعیل آباد مشهد صبح امروز دستور رفع این تصرفات و پاکسازی این مسیل با تخریب این معابر ناایمن صادر شد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،حیدر خوش نیت که روز دوشنبه به همراه شهردار مشهد مشغول بازدید از مسیل اسماعیل آباد در حاشیه شمالی شهر مشهد بود افزود: از امروز صبح ماموران شهرداری مستقر در محل، آزادسازی بستر مسیل را آغاز کرده اند.

وی با اشاره به بارش های مداوم و آرام باران طی 24 ساعت گذشته ادامه داد: طی این مدت 27 میلیمتر باران در مشهد باریده است و بیشترین حجم بارش در مناطق شرقی و شمالی شهر رخ داده است.

سرپرست فرمانداری مشهد با اشاره به رفع چندین مورد آبگرفتگی معابر در مشهد گفت: بارش های اخیر در 357 روستای شهرستان مشهد با حدود400 هزار سکنه خساراتی به همراه نداشته است.

 پیش از این به ساکنان 74 واحد مسکونی بنا شده در بستر مسیل اسماعیل آباد مشهد اعلام شده است در صورت بروز سیلات و حالت فوق العاده ملزم به تخلیه محل سکونت خود خواهند بود.

روان آبها و سیلاب های مشهد ازطریق کانال های شهری و مسیل های طبیعی همچون اسماعیل آباد، سیاسک و زرکش به کشف رود می ریزد.

رودخانه 'کشف رود' در حومه شمالی کلانشهر مشهد از به هم پیوستن دو رود فرعی جاری شده از کوههای هزارمسجد و بینالود و جاری شدن مسیل های محلی در آن تشکیل می شود.

این رودخانه 290 کیلومتری از غرب به شرق جریان دارد و در ادامه مسیر خود در محل پل خاتون به رودخانه هریرود می پیوندد و از آنجا به بعد رود تجن نام می گیرد و به سوی ترکمنستان ادامه می یابد و سرانجام در ریگزارهای این کشور همسایه فرو می رود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارشهای شدید باران که از شنبه گذشته از سمت غرب استان آغاز شد تا ظهر فردا 27 فروردین ادامه دارد.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها