بخش خصوصی خراسان رضوی 35 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کرد

 25 فروردین 1398 ساعت 15:08  |  81  بازدید
 بخش خصوصی خراسان رضوی 35 میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: فعالان اقتصادی بخش خصوصی این استان تاکنون 35 میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی به سیل زدگان استان گلستان ارسال کرده اند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،علی رسولیان افزود: 30 میلیارد ریال از این کمک ها کالاهای مورد نیاز سیل زدگان از جمله مواد غذایی و لوازم بهداشتی و پنج میلیارد ریال نیز کمک های نقدی بوده است.

وی اظهار داشت: ستاد دایمی پشتیبانی از خسارت دیدگان حوادث پیش بینی نشده نیز با حضور نمایندگان اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، خانه صنعت و انجمن های تخصصی صنایع در خراسان رضوی تشکیل شده است.

وی درباره تامین آب مورد نیاز صنایع فولاد منطقه سنگان خواف هم گفت: صاحبان صنایع فولاد مستقر در این منطقه از چاه های آب موجود سهم قابل توجهی نداشته و با کمبود آب مواجه بودند.

رسولیان افزود: در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی موضوع تامین آب صنایع فولاد از محل سیلاب های ناشی از ریزش باران مطرح و مقرر شد در صورتی که فعالان اقتصادی آن منطقه در عملیات مربوط به آبخیزداری و آبخوان داری مشارکت داشته باشند، بتوانند به اندازه همکاری خود سهم بیشتری از آب آن منطقه به دست آورند.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر سیلاب های جاری شده در منطقه سنگان خواف از مرز خارج یا وارد آبهای شور می شود لذا در نشست یاد شده پیشنهاد شد در صورت مدیریت این آبها توسط بخش خصوصی، سهمی از این آب به صنایع اختصاص یابد.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها