هواشناسی هشدار داد:

کاهش 10 درجه‌ای دما/ بارش‌ها شدت می‌گیرد

 21 بهمن 1397 ساعت 14:23  |  40  بازدید
کاهش 10 درجه‌ای دما/ بارش‌ها شدت می‌گیرد

هواشناسی خراسان رضوی با صدور اخطاریه‌ای با اشاره به تقویت سامانه بارشی استان نسبت به آبگرفتگی و سیلابی شدن میسل‌ها و کاهش دما (بطور میانگین 10 تا 12 درجه سلسیوس) در غالب نقاط استان هشدار داد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، بنابر اخطاریه اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی در استان است که تا اواخر وقت چهارشنبه، بیست‌ و چهارم بهمن‌ماه موجب بارندگی در غالب نقاط خواهد شد.


 طبق تحلیل انجام شده، این سیستم از بعدازظهر فردا با تقویت و افزایش فعالیت موجب آبگرفتگی و سیلابی شدن میسل‌ها همچنین بارش برف و باران و کاهش دما (بطور میانگین 10 تا 12 درجه سلسیوس) در غالب نقاط استان خواهد گردید.

طی فعالیت این سیستم بعلت وقوع بارش برف و باران، وزش باد شدید، کولاک، کاهش دما، لغزندگی معابر و محورها همچنین تشکیل مه و کاهش دید اختلال در سیستم حمل و نقل استان پیش‌بینی می‌شود .

 یکشنبه، بیست و یک بهمن‌ماه بارش پراکنده در سطح استان همراه با وزش باد شدید لحظه‌ای خواهیم داشت و برای دوشنبه بیست و دوم بهمن‌ماه، اوایل وقت بارش پراکنده به‌تدریج تقویت و گسترش سیستم، وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان بویژه نیمه جنوبی و نوار شرقی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین پیش‌بینی برای سه‌شنبه، بیست و سوم بهمن‌ماه تقویت سیستم بارش‌زا، آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در غالب نقاط استان و از بعدازظهر در نواحی سردسیر بارش برف همراه با وزش باد شدید است.


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها