45 اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

 18 بهمن 1397 ساعت 12:10  |  57  بازدید
45 اقامتگاه بوم گردی در خراسان رضوی فعالیت دارند

مدیر اقامتگاههای بوم ‌گردی خراسان رضوی گفت: 45 اقامتگاه بوم گردی در این استان پروانه بهره برداری داشته و هم اینک در زمینه جذب گردشگران فعالیت دارند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،حامد مهدوی روز پنجشنبه در جریان بازدید از آثار تاریخی داورزن افزود: همچنین برای راه اندازی 110 اقامتگاه بوم گردی دیگر در نقاط مختلف خراسان رضوی موافقت اولیه صورت گرفته است. 

وی به ظرفیت گردشگری خراسان رضوی و استقبال گردشگران از اقامتگاههای بوم گردی اشاره و بیان کرد: در صورت آمادگی بخش خصوصی فرایند صدور مجوز، تطبیق استانداردهای بوم گردی و تسهیلات کم بهره از سوی سازمان میراث فرهنگی انجام می شود. 

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داورزن نیز گفت: موافقت اولیه با راه اندازی 10 مجوز اقامتگاه بوم گردی برای متقاضیان در این شهرستان صادر شده است.

محمد عبدالله زاده ثانی افزود: در 36 روستای سبزوار آثار شاخص تاریخی وجود دارد اما نبود مکان اقامتی موجب شده به صورت مطلوب از این جاذبه ها استفاده نشود. شهرستان داورزن با بهره مندی از آثار تاریخی و طبیعی، قرار گرفتن در مسیر جاده تاریخی ابریشم و مسیر ارتباط زمینی تهران - مشهد موقعیت ویژه ای در حوزه گردشگری دارد که تاکنون توجه شایسته به آن نشده است. 

به گفته وی ، در صورت حمایت مسئولان از اقامتگاههای بوم گردی داورزن رونقی در صنایع دستی، غذاهای محلی و معرفی آداب و سنن منطقه ایجاد می شود.

آسیاب های آبی و بادی، کاروان سراهای تاریخی بین راهی، مساجد قدیمی، یخدان ها، آتشکده آذربرزین مهر، روستاهای قدیمی مزینان و باشتین، مناطق ییلاقی و آبشارهای منطقه بفره و کویر از جمله آثار تاریخی و طبیعی داورزن هستند. این شهرستان 150 اثر تاریخی، طبیعی و معنوی دارد که 68 مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. داورزن در فاصله 310 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها