•  صفحه اصلی
  • اخبار
  • خراسان رضوی آماده صادرات ۳۰۰۰ مگابایت انرژی به کشورهای همسایه است

خراسان رضوی آماده صادرات ۳۰۰۰ مگابایت انرژی به کشورهای همسایه است

 18 بهمن 1397 ساعت 10:45  |  52  بازدید
 خراسان رضوی آماده صادرات ۳۰۰۰ مگابایت انرژی به کشورهای همسایه است

استاندار خراسان‌رضوی گفت: خراسان‌رضوی آماده صادرات ۳۰۰۰ مگابایت انرژی به کشورهای همسایه است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،علیرضا رزم حسینی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی استان خراسان رضوی که در سالن همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی برگزار شد، اظهار داشت: بدون تردید سرمایه خارجی مکمل سرمایه داخلی است و زمینه‌ساز توسعه کشور هستند به ویژه در استان خراسان رضوی که از قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است. 

وی افزود: ما مقدماتی را فراهم کردیم که در زمینه انرژی خورشیدی در هر شهر 50 هکتار را برای این امر پیش‌بینی‌ کنیم و آمادگی داریم تا 500 مگابایت انرژی خورشیدی را با حضور سرمایه‌گذاران خارجی تهیه کنیم؛ همچنین در زمینه انرژی بادی نیز فرصت خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه تونل‌های بادی وجود دارد. 

استاندار خراسان رضوی با اشاره به وجود حدود یک میلیون هکتار کشاورزی زراعی و باغی در استان گفت: در بخش کشاورزی به دلیل کمبود منابع آب باید یک تغییر راهبردی ایجاد کنیم و به سمت منابع گلخانه‌ای برویم؛ در این راستا طرح آب و زمین از کشاورزان و سرمایه از سرمایه‌گذاران، موفق بوده و می‌توانیم این امر را در استان خراسان رضوی نیز دنبال کنیم. 

رزم‌حسینی با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاران خارجی فرش قرمز پهن می‌کنیم، گفت: این مهم یکی از سیاست‌های استان است و در این مسیر با توجه به بازار وسیعی که در اختیار داریم می‌توانیم صنایع گسترده گلخانه‌ای را برای تامین محصولات کشاورزی و صیفی‌جات و صادرات آن فراهم کنیم. 

  وی بابیان اینکه در حوزه انرژی، خراسان رضوی با افغانستان و پاکستان همجوار است و آنها نیازمند انرژی ما هستند لذا  این استان آمادگی دارد که حدود 3 هزار مگابایت انرژی برای صادرات به کشورهای همسایه فراهم کند، خاطرنشان کرد:سالانه حدود 20 تا 30 میلیون زائر به مشهد وارد می‌شوند که از این تعداد حدود 3 میلیون زائر خارجی هستند که می‌توانند فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش خدمات باشد. 

وی با اشاره به مشکلات بروکراسی دولت، وجود قوانین پرزحمت و عدم تناسب اختیارات با مسئولیت، افزود: اما دغدغه اصلی ما بحث توسعه اقتصادی است چرا که امروز هیچ کاری مهمتر و سیاسی‌تر از فعالیت اقتصادی نیست. 

رزم‌حسینی تصریح کرد: طرح «معین» یا مدیران توسعه منطقه‌ای برای 12 منطقه اقتصادی دنبال می‌شود و امروز در اتاق بازرگانی دو معین اقتصادی دیگر نیز معرفی می‌شوند علاوه بر این امیدوارم حجم سرمایه‌گذاری خارجی استان افزایش یابد مخصوصا با حضور تجار ثروتمند افغانستانی به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم که زمینه خوبی برای آنان فراهم شده است.


منبع خبر: تسنیم

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها