معرفی فیلم‌های هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر مشهد.

 18 بهمن 1397 ساعت 08:36  |  35  بازدید
معرفی فیلم‌های هفتمین روز از جشنواره فیلم فجر مشهد.

طبق جدول اعلامی در هفتمین روز از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، 12 فیلم در پنج پردیس سینمایی مشهد اکران خواهد شد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ، در هفتمین روز از شانزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد، 12 فیلم با عناوین  «غلامرضا تختی»، «ایده اصلی»، «حمال طلا»، «قسم»، «زهرمار»، «شبی که ماه کامل شد»، «جان‌دار»، «در خونگاه»، «سرخ‌پوست»، «ماجرای نیمروز 2/رد خون»، «دیدن این فیلم جرم است» و «سمفونی نهم» در پنج پردیس سینمایی هویزه، اطلس، گلشن، سیمرغ و ویلاژتوریست اکران خواهد شد. در ادامه به معرفی این فیلم‌ها می‌پردازیم.

غلام‌رضا تختی

«غلام‌رضا تختی»، فیلمی به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان است. در این فیلم بازیگرانی از جمله ماهور الوند، آتیلا پسیانی، بهنوش طباطبایی، فرهاد آییش، حمیدرضا آذرنگ، سیاوش طهمورث و بانیپال شومن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

داستان این فیلم گوشه‌ای از زندگی پهلوان غلا‌م‌رضا تختی را به تصویر می‌کشد.

«غلامرضا تختی» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 15:00 در پردیس سینمایی هویزه و در سانس 22:30 در پردیس سینمایی سیمرغ اکران خواهد شد.

ایده اصلی

«ایده اصلی» فیلمی به کارگردانی آزیتا موگویی و نویسندگی امیر عربی، بر اساس طرحی از رضا کریمی است و بازیگرانی چون بهرام رادان، مریلا زارعی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان، شهباز نوشیر، مأنوس گاوراس، آندره‌آ ماچالکیدو، ایرینا مانژوسوا و واروارا لارمو در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

داستان این فیلم از این قرار است که ایران و اسپانیا برای راه‌اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند. مهندس سعید پارسا که چندسالی است از همسرش رویا عضدی جدا شده، رئیس یکی از شرکت‌های حاضر در مناقصه است و دیگران نیز با اهداف متفاوت سعی در برنده شدن در این مناقصه سرنوشت‌ساز را دارند. رسیدن به موفقیت برای آدم‌های این قصه منجر به پیچیدگی‌هایی در روایت آن می‌شود.

«ایده اصلی» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 17:30 در پردیس سینمایی هویزه و در سانس 22:30 در پردیس سینمایی اطلس و گلشن اکران خواهد شد.

قسم

«قسم» فیلمی به کارگردانی محسن تنابنده، تهیه‌کنندگی الهام غفوری و جلیل شعبانی یکی از فیلم‌های این جشنواره است و بازیگرانی از جمله مهناز افشار، سعید آقاخانی، حسن پورشیرازی و مهران احمدی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان فیلم «قسم» آمده است: «به جان نیاز، قصاص بخوای بچه رو می‌گیرم و طلاقت می‌دم، جان نیاز یک دونه دخترمونو قسم خوردم که بدونی این کارو می‌کنم».

«قسم» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 20:00 در پردیس سینمایی هویزه اکران خواهد شد.

حمال طلا

«حمال طلا» فیلمی به کارگردانی تورج اصلانی و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور است. در این فیلم بازیگرانی همچون سعید آقاخانی، پیام احمدی‌نیا، لطف‌الله سیفی، ژاله صامتی، امید روحانی، امین آقا فرزانه، علیرضا مهران، حسن زاهدی، داود محمدآبادی، محمود شفیع‌خانی و رضا شفیع‌خانی بازی کرده‌اند.

داستان فیلم «حمال طلا» مضمونی اجتماعی دارد و درباره مردی به نام رضا است که شغلش رساندن طلا و جواهرات از کارگاه به مغازه است، یک روز در مسیر از او دزدی می‌شود و او باید غرامت بپردازد؛ او از دوستش لویی کمک می‌گیرد اما نوسانات بازار تهران اوضاع او را بدتر می‌کند.

«حمال طلا» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 22:30 در پردیس سینمایی هویزه اکران خواهد شد.

زهر مار

«زهرمار»، فیلمی به کارگردانی جواد رضویان، تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی و نویسندگی پیمان عباسی است و بازیگرانی چون سیامک انصاری، برزو ارجمند، علی استادی، سیامک ادیب، شبنم مقدمی، نسیم ادبی، شقایق فراهانی، حسین محب اهری، سیامک صفری و رضا رویگری در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان فیلم «زهر مار» آمده است: «حشمت: فکر نمی‌کردم تاوان اشتباهم رو با تو پس بدم، لیلا: زهرمار...».

«زهرمار» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس‌های 15:00 و 17:30 در پردیس سینمایی اطلس و در سانس 22:30 در پردیس سینمایی ویلاژتوریست 10 اکران خواهد شد.

شبی که ماه کامل شد

«شبی که ماه کامل شد» فیلمی به کارگردانی نرگس آبیار، نویسندگی نرگس آبیار و مرتضی اصفهانی و تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی است و بازیگرانی چون الناز شاکردوست، هوتن شکیبا، فرشته صدر عرفایی، پدرام شریفی، امین میری، فرید سجادی‌ حسینی، شبنم مقدمی و آرمین رحیمیان در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

«شبی که ماه کامل شد» روایت واقعی از ازدواج عبدالحمید ریگی برادر عبدالمالک ریگی سرکرده گروه جندالله با فائزه منصوری است که پس از ازدواج به پاکستان فرار می‌کنند و طی ماجراهایی برادر فائزه، شهاب منصوری توسط عبدالمالک به قتل می‌رسد.

«شبی که ماه کامل شد» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 20:00 در پردیس سینمایی اطلس اکران خواهد شد.

جان‌دار

«جان‌دار» فیلمی به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری و تهیه‌کنندگی کامران مجیدی است. در این فیلم بازیگرانی چون فاطمه معتمدآریا، جواد عزتی، باران کوثری، مسعود کرامتی، علی شادمان، گیتی قاسمی، محمدعلی محمدی و امیراحمد قزوینی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است که « به خدا اگه یه بار دیگه بگین شام چی‌ شد؟ غذا چیه؟ همین وسط خودم رو دار می‌زنم که غذا خوردن یادتون بره. بابا از گشنگی نمردین که!!»

«جان‌دار» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 17:30 در پردیس سینمایی سیمرغ اکران خواهد شد.

در خونگاه

«در خونگاه» فیلمی به کارگردانی سیاوش اسعدی، نویسندگی سیاوش اسعدی و نیما نادری و تهیه‌کنندگی منصور سهراب‌پور است و بازیگرانی چون مهراوه شریفی‌نیا، امین حیایی، ژاله صامتی، نادر فلاح، محمود جعفری، منصور شهبازی، افشین‌ سنگ‌چاپ، فاطمه مرتاضی و پانته‌آ پناهی‌ها در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

در خلاصه داستان فیلم «در خونگاه» آمده است: «ظهری می‌آید، تا بسازد! اگر نبازد...»

«در خونگاه» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 20:00 در پردیس سینمایی سیمرغ اکران خواهد شد.

سرخ‌پوست

«سرخ‌پوست» فیلمی به نویسندگی و کارگردانی نیما جاویدی و تهیه‌کنندگی مجید مطلبی است و بازیگرانی چون نوید محمدزاده، پری‌ناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی و مانی حقیقی در آن به ایفای نقش پرداخته‌‌اند.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: «سال 1374 یک زندان قدیمی در جنوب ایران به دلیل مجاورت با فرودگاه در حال توسعه شهر در حال تخلیه است. سرگرد نعمت جاهد، رئیس زندان به همراه مامورانش در حال انتقال زندانیان به زندان جدید هستند که ....».

«سرخ‌پوست» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 17:30 در پردیس سینمایی گلشن اکران خواهد شد.

ماجرای نیمروز: رد خون

«ماجرای نیمروز 2/رد خون»، قسمت دوم از فیلم سینمایی ماجرای نیمروز و به کارگردانی محمدحسین مهدویان و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی است که فیلمنامه‌ آن را حسین تراب‌نژاد و ابراهیم امینی نوشته‌اند.

بازیگرانی چون بهنوش طباطبایی، محسن کیایی، هادی حجازی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، هستی مهدوی، حسین مهری و جواد عزتی در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

روایت فیلم پیرامون اتفاقات بعد از پایان جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ و عملیات مرصاد است. نیروهای امنیتی ایران متوجه حضور نفوذی‌های سازمان مجاهدین خلق در جبهه می‌شوند و با ارسال دو مامور امنیتی به بغداد می‌خواهند قبل از شروع عملیات فروغ جاویدان عباس زریباف، فرمانده این عملیات را ترور کنند؛ اما داستان به گونه دیگری رقم می‌خورد.

«ماجرای نیمروز 2/ رد خون» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 20:00 در پردیس سینمایی گلشن و ویلاژتوریست 10 اکران خواهد شد.

دیدن این فیلم جرم است

«دیدن این فیلم جرم است» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی رضا زهتابچیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه است و بازیگرانی چون مهدی زمین‌پرداز، امیر آقایی، لیندا کیانی، حسین پاکدل، حمیدرضا پگاه، محمود پاک‌نیت، احسان امانی، حمید ابراهیمی، حسن زارعی، محمدرضا مالکی، مهران هادی، سعید دشتی، احسان شیخی، عدنان فراهانی و مهدی سجادیان در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعدا بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم. ولی امونم ندادند... صدای آژیراشون داره نزدیک‌تر می‌شه... الان مثل مور و ملخ می‌ریزن این‌جا».

«دیدن این فیلم جرم است» پنج‌شنبه، 18 بهمن ماه در سانس 20:00 در پردیس سینمایی ویلاژتوریست 3 اکران خواهد شد.

سمفونی نهم

«سمفونی نهم» فیلمی به کارگردانی محمدرضا هنرمند و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی است و هدی زین‌العابدین، محمدرضا فروتن، حمید فرخ‌نژاد، ساره بیات، پژمان بازغی، مهرداد صدیقیان و علیرضا کمالی در آن به ایفای نقش می‌پردازند.

داستان فیلم «سمفونی نهم» مضمونی عرفانی دارد و درباره یک پزشک جراح به نام راحیل است که برای انجام تنها خواسته همسرش با مرد مرموزی ملاقات می‌کند اما با این کار سرنوشتش را برای همیشه تغییر می‌دهد. در خلاصه‌ی رسمی داستان این فیلم آمده است: «شاید عاشق شدن آخرین فرصت هرکسی برای آدم بودن است. شما هم موافقید؟»

«سمفونی نهم» پنج‌شنبه، 28 بهمن ماه در سانس 22:30 در پردیس سینمایی ویلاژتوریست 3 اکران خواهد شد


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین اخبار

آخرین یادداشتها