چند محل تولید داروهای غیرمجاز در مشهد کشف شد

 20 دی 1397 ساعت 14:08  |  87  بازدید
چند محل تولید داروهای غیرمجاز در مشهد کشف شد

مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سه سوله که در آنها کار تولید، بسته بندی و انبار دارو با عنوان طب اسلامی صورت می گرفت در مشهد شناسایی و بسته شدند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، جواد مجتبوی افزود: این اقدام امروز با مجوز دادگستری خراسان رضوی و حضور ماموران پلیس، کارشناسان معاونت غذا و دارو و معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد صورت گرفت. 

وی ادامه داد: این مکانها متعلق به فردی معروف به پدر طب اسلامی ایران و شرکای دیگری می باشد که در جاده کلات و خیابان عبادی مشهد مستقر است.
مدیر طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این انبارها 11 کارگر که اغلب اتباع خارجی هستند در شرایط بسیار غیربهداشتی مشغول فراوری و تهیه داروهای آماده گیاهی و نصب برچسبهایی تحت عنوان طب اسلامی بر روی آنها بودند. 

وی افزود: پرونده این موضوع به همراه مستندات و رایانه های موجود در محل ضبط و تحویل مقامات قضایی شد. 

وی گفت: این داروها بنا بود در سراسر کشور توزیع شوند که علاوه بر آسیب به سلامتی مردم سود سرشاری را نصیب مداخله گران با عنوان طب اسلامی می کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی اصلی سلامت عمومی در کشور 'طب اسلامی' را به رسمیت نمی شناسد و هرگونه اقدام درمان و دارو را با این عنوان غیرمجاز اعلام کرده است. 


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها