رئیسی به قوه قضائیه نزدیک شد

 13 دی 1397 ساعت 10:48  |  153  بازدید
رئیسی به قوه قضائیه نزدیک شد

فضای سیاسی کشور ابراهیم رئیسی را به‌عنوان رئیس بعدی قوه قضائیه به رسمیت شناخته هر چند هنوز حکمی در کار نیست و وی در واکنش به شایعه انتصابش در شبکه‌های مجازی گفته است: «از همان‌هایی که این خبر را منتشر کرده‌اند، بپرسید.»به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم ،حکم‌هایی که روز یکشنبه توسط رهبر معظم انقلاب برای آیت‌الله آملی لاریجانی صادر شد، حکایت از این داشت که وی بزودی با قوه قضائیه خداحافظی خواهد کرد. خصوصاً اینکه در حکم رهبری برای ریاست وی بر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید شده است: «با عنایت به اهمیت مسئولیت‌ها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می‌رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق امور در قوه قضائیه، در مسئولیت‌های خطیر یادشده مُتَمحّض گردید.»
البته از هفته‌ها قبل‌تر شنیده‌ها حاکی از نزدیک شدن حجت‌الاسلام رئیسی به کرسی ریاست دستگاه قضا بود، همان جایی که وی سال‌ها به‌عنوان یکی از مقامات عالی رتبه آن شناخته می‌شد. او اما دیروز هر چند تصدی این سمت را تأیید نکرد اما در رد و تکذیب آن هم حرفی نزد.

 ابراهیم رئیسی در همین رابطه در مصاحبه ای گفته بود: «گمانه در مورد انتصاب اینجانب بر ریاست قوه قضائیه بسیار است، اما اگر شما خبری دارید به ما هم بگویید!» وی در ادامه این سؤال را که «یعنی اگر چنین پیشنهادی بشود را قبول نمی‌کنید؟» بی‌جواب گذاشت و سکوت کرد.

همین سکوت شاید خودش نشانه‌ای محکم‌تر از همه شایعات قبلی مبنی بر نزدیک شدن بیش از پیش رئیسی به ریاست دستگاه قضایی باشد. خصوصاً اینکه اگر سخن روز دوم دی ماه حجت‌الاسلام منتظری، دادستان کل کشور را به یاد بیاوریم متوجه می‌شویم که فاصله رئیسی تا کرسی ریاست دستگاه قضایی چقدر کم است.

محمد جعفر منتظری آن روز در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا خبر تعیین حجت‌الاسلام رئیسی به‌عنوان رئیس قوه قضائیه که این روزها در فضای مجازی منتشر شده صحت دارد یا خیر؟ گفته بود: «فعلاً فضای مجازی است تا به فضای حقیقی تبدیل شود طول می‌کشد.» این صحبت از زبان یکی از عالی‌رتبه‌ترین مقامات قضایی کشور تنها یک نتیجه‌گیری داشت و آن این بود که ریاست ابراهیم رئیسی در دستگاه قضایی شاید قدری دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز نخواهد داشت و این موضوع قطعی شده است.منبع خبر: مشهد فوری

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها