سرپرست استانداری خراسان‌رضوی:

مخاطب مشکلات امروز نه فقط دولت بلکه همه بخش‌هاست

 15 آذر 1397 ساعت 13:56  |  123  بازدید
مخاطب مشکلات امروز نه فقط دولت بلکه همه بخش‌هاست

سرپرست استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه نمی توان همه خدمات، اقدامات و کارهای انجام شده را تخطئه کرد و نادیده گرفت، گفت: بخش زیادی از مشکلات امروز ما در کشور تاریخی و برجای مانده از گذشته است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، قربان میرزایی در پنجاه نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی که با حضور اعضای کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود : بخشی از این مسائل مربوط به دوره های گذشته است اما آنچه اهمیت دارد آنکه چه باید انجام دهیم .

 وی اظهار کرد : در همین استان که جزو مناطق خشک و نیمه خشک کشور است و بیش از 74 درصد وسعت آن در شرایط خشک و 24 درصد دیگر آن نیمه خشک قرار دارد و بالاتر از 16 سال خشکسالی مداوم را پشت سر گذاشته و بحران مخازن آب زیرزمینی دارد، برای مدیریت این شرایط ؛خدمات و اقدامات گسترده و اثر گذاری صورت گرفته است.
 وی ادامه داد : فقط طی چند سال اخیر 59 هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان انجام شده ، افزایش ضریب مکانیزاسیون و توسعه کشت های گلخانه ای و کاهش کشت محصولات آب بر و ارتقا راندمان آبیاری از جمله این اقدامات برای مدیریت این شرایط بوده است.
 میرزایی افزود : در این میان هر چند برنامه توسعه ای به صورت کامل و متوازن در استان اجرا نشده است ، اما با همین مقدورات و نیز تنگناهای مالی اقدامات زیرساختی خوبی در حوزه کشاورزی صورت گرفته است .
وی ادامه داد : در این میان نداشتن نقشه راه بلندمدت و حرکت بر مبنای آن یکی از نقاط ضعف است اما نمی تواند تمام اقدامات صورت گرفته را تخطئه کرد.
 وی افزود : به طور متوسط سالانه 1.1 میلیارد متر مکعب حجم اضافه برداشت از مخازن آب زیرزمینی استان است که با تلاش های صورت گرفته طی این چند ساله فقط در سال گذشته 350 میلیون متر مکعب کمتر از مخازن آبی استان برداشت شد.
 وی گفت : برای امسال به طور قطع این میزان رقم بیشتری خواهد بود.
وی با بیان اینکه دولت دغدغه حل مسائل و مشکلات مردم را دارند و همه همت و توان خود را بویژه در استان برای این منظور به کار گرفته است ، افزود : اما فقط دولت مخاطب این حوزه و نقادی ها نیست و نمی توان فقط از دولت انتظار داشت ؛ بلکه باید همه بخش ها، قوا ، نهادها و دستگاه ها در این زمینه کار کنند.
وی اظهار کرد : اگر همه کنار هم قرار نگیریم و با هم برای حل مسایل جامعه و خدمت مناسب به مردم حرکت نکنیم به نتیجه ای نخواهیم رسید.
وی تصریح کرد : این همدلی و همراهی ضرورت اساسی همه زمان ها و نسخه اصلی برای کشور است اما امروز در شرایط تحریمی اولویتی اساسی تر است .
 وی در ادامه از اعضای کمیسیون کشاورزی و آب مجلس شورای اسلامی خواست : به این استان با توجه به شرایط و موقعیت و حساسیت های آن توجه بیشتری داشته باشند.
 سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود : انتظار در حوزه آبیاری تحت فشار و نیز توسعه کشت گلخانه ای با در نظر گرفتن منابع ویژه نسبت به توسعه و حمایت از این حوزه کمک شود.
وی تصریح کرد : در خراسان رضوی همه مسئولان و بخش های خصوصی و دولتی همت خود را برای مدیریت این شرایط و پیشبرد امور به کار بسته اند و مصداقی نداریم که منابع و پولهایی که باید به بخش کشاورزی اختصاص می یافته به سایر حوزه ها رفته باشد که اگر اینگونه باشد قابل قبول نیست.
 وی با بیان اینکه برای ارتقا بهره وری بخش کشاورزی اقدامات زیادی شده ضمن آنکه اقدامات صورت نگرفته هم کم نیست اما نباید اقدامات انجام شده را به دلیل برخی مسائل و مشکلات موجود نادیده گرفت.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها