سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری:

بزرگترین مانور شهروندی دی‌ماه در مشهد برگزار می‌شود

 15 آذر 1397 ساعت 13:36  |  115  بازدید
بزرگترین مانور شهروندی دی‌ماه در مشهد برگزار می‌شود

سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد از برگزاری بزرگترین مانور شهروندی در پنجم دی ماه سال جاری خبر داد.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، امیر عزیزی در بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، با حضور در غرفه مرکز پژوهش‌های شورای شهر که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، بیان کرد: متاسفانه ساختار مناسبی در خصوص مدیریت بحران در کشور وجود ندارد و وضعیت مدیریت بحران در کشور وضعیت مناسبی ندارد، شاید به این دلیل که این موضوع اولویت اصلی و درجه یک نمی‌باشد.
وی ادامه داد: شهرداری مشهد، پس از شهرداری تهران به عنوان پیشروترین شهر در بحث مدیریت بحران به خصوص در سال گذشته بوده است اما هنوز نمره خوبی نداریم.
عزیزی ابراز کرد: سه بحران زلزله، فرونشست دشت مشهد و سیل به صورت محتمل و مشخص در حوزه مدیریت بحران شهر مشهد وجود دارد که متاسفانه در سطح کلان، سیاست مشخصی وجود ندارد.
سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد ادامه داد: در سال 94، آموزش‌هایی ضروری برای شهروندان در قالب گروه‌های دوام ثامن تدوین شده است و افراد دغدغه‌مند در حوزه فعالیت‌های اجتماعی شناسایی شدند. 
وی اظهار کرد: 7200 نفر در مشهد آموزش دیده‌اند و 3000 نفر ساماندهی گردیده‌اند.
به گفته سرپرست مدیریت ساماندهی و مهندسی بحران شهرداری مشهد ، 70 تا 80 درصد از اعضای گروه دوام ثامن، بانوان ما هستند که نقطه قوت بوده است.
عزیزی از برگزاری بزرگترین مانور شهروندی در 5 دی ماه و برگزاری همایش توجیهی دوام ثامن در 16 آذر ماه خبر داد و گفت: مسوولان و شهروندان باید بر این باور برسند که حادثه بزرگی در شرف وقوع خواهد بود و تمام شهرها و کلانشهرهای ما بر روی گسل بزرگی قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: توسعه پایدار برای شهرهای بزرگ اتفاق نخواهد افتاد، مگر رویکرد در شهرهای بزرگ نگرشی واقع گرایانه باشد.


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها