770 میلیارد ریال تسهیلات عشایری در خراسان‌رضوی پرداخت شد

 15 آذر 1397 ساعت 11:22  |  45  بازدید
770 میلیارد ریال تسهیلات عشایری در خراسان‌رضوی پرداخت شد

مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 770 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر در سطح این استان پرداخت شده است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، محمد نبوی فرد افزود: پرداخت این میزان تسهیلات با هدف حمایت از جامعه عشایر خراسان رضوی، رونق دامپروری، جلوگیری از یکجانشینی و مهاجرت آنان به شهرها صورت گرفته است. 
وی همچنین سهم امسال عشایر خراسان رضوی را از اعتبارات 'سامانه کارا' 96 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: تا پایان 14 آذر ماه جاری با سه برابر افزایش نسبت به سهمیه مبلغ 285 میلیارد ریال از این طریق به حساب عشایر در سطح این استان واریز شد.
مدیرکل امورعشایر خراسان رضوی ادامه داد: همچنین در این مدت 230 میلیارد ریال از محل منابع این اداره کل، 65 میلیارد ریال از محل اعتبارات خشکسالی و 220 میلیارد ریال از محل منابع بانکی به عشایر در سطح استان پرداخت شده است. 
وی همچنین همکاری بانکهای توسعه تعاون و کشاورزی را در اعطای تسهیلات 'خوب و شایسته تقدیر' توصیف و بیان کرد: در بررسی انجام شده درصد خطای تسهیلات واگذاری به عشایر خراسان رضوی صفر است بنابراین همه مبالغ پرداخت شده در زمینه کاری مورد نظر هزینه می شود.
هفت هزار خانوار عشایری خراسان رضوی با 35 هزار نفر جمعیت در قالب 35 طایفه، بیش از یک میلیون راس دام در اختیار دارند. 
عشایر این استان با تولید سالانه 12 هزار تن گوشت قرمز، 17 هزار تن فراورده های دامی شامل شیر، روغن، پشم، کرک و کود حیوانی و 41 هزار و 800 متر مربع صنایع دستی شامل گلیم، قالیچه، فرش و تابلو فرش نقش بسزایی در اقتصاد خراسان رضوی ایفا می کنند.
جمعیت عشایری خراسان رضوی با جمعیت کمتر از یک درصد جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری این استان 15 درصد دام منطقه را در اختیار دارند. 


منبع خبر: ایرنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها