رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان‌رضوی:

دولت‌ها برای انتخاب استاندار باید از تشکل‌ها نظرخواهی کنند

 15 آذر 1397 ساعت 10:01  |  109  بازدید
دولت‌ها برای انتخاب استاندار باید از تشکل‌ها نظرخواهی کنند

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان‌رضوی با بیان اینکه طبق قانون دولت‌ها ملزم به نظرخواهی از تشکل‌های اقتصادی برای انتخاب استاندار هستند، گفت: این درحالی است که تاکنون از ما نظرخواهی نشده و ممکن است از اتاق به نمایندگی از ما مشاوره بگیرند.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، غلامرضا میری خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه اتاق بازرگانی و مصوبه قانونی مجلس قید شده که تصمیم گیرندگان کشور قبل از تصمیم برای هر صنف و تشکلی، ابتدا باید از همان تشکل نظرخواهی کنند اما اینها فقط روی کاغذ است و در خوش بینانه ترین حالت تنها از اتاق بازگانی به نمایندگی از همه تشکل ها نظرخواهی می شود.

وی اتاق بازرگانی را پارلمان بخش خصوصی در صنعت، معدن، کشاورزی، صادرات و واردات دانست و گفت: باید از اتحادیه صادرکنندگان زعفران به عنوان یک نهاد اقتصادی نظرخواهی شود. البته شورای ملی زعفران هم در این خصوص ورود نکرده چراکه در منشور و آیین نامه آن هم دیده نشده اما نظرخواهی و مشاوره هیچ‌گاه ضرر نداشته است.

نائب رئیس شورای ملی زعفران همچنین در توضیح فایده و ضرورت مشورت از تشکل های استانی در انتخاب شهردار تصریح کرد: اعمال نظر تشکل ها و شوراها می تواند نقش حمایتی از مدیر منتسب شده را داشته باشد چراکه با پشتوانه قوی تری به کار مشغول می شود و حمایت های بیشتری در پی خواهد داشت اما وقتی نگاه و انتصاب از بالا به پایین باشد خیلی راحت بخشنامه ها و دستورالعمل ها توسط جامعه نادیده گرفته می شود.
میری معتقد است: پیش شرط رشد کشور درنظرداشتن ارکان دموکراسی است تا جایگاه مسئولان تقویت شود، آنها باید بدانند پشتوانه را در میان توده مردم به دست خواهند آورد. 


  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها