مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری خراسان رضوی:

حاکمیت نقش خوبی در حمایت از علم و پژوهش ایفا نکرده است

 14 آذر 1397 ساعت 11:15  |  103  بازدید
حاکمیت نقش خوبی در حمایت از علم و پژوهش ایفا نکرده است

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی گفت: با وجود اینکه در حوزه علم و پژوهش کارهای خوبی انجام شده اما هنوز این فعالیت ها به دلیل اینکه حاکمیت نقش خود را به خوبی ایفا نکرده، عملیاتی نشده است.به گزارش پایگاه خبری صبح هشتم، علی رسولیان اظهار کرد: نمی‌توان عملیاتی نشدن طرح های پژوهشی را به مراکز پژوهشی ایراد گرفت چرا که در این حوزه حاکمیت نقش خود را به خوبی ایفا نکرده است.


وی با اشاره به شرایط سخت کنونی کشور، تصریح کرد:  در حال حاضر تحریم‌های کشور از ناحیه ای است که ما توان تولید برخی از کالاها را نداریم، بنابراین در این شرایط باید دانشگاه ها و مراکز پژوهشی بر روی کالاهایی تمرکز کنند که کشور توان ساخت آن را ندارند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان رضوی بر اهمیت نقش دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در شرایط تحریم تاکید کرد و ادامه داد: باید با شناسایی پژوهش‌های کاربردی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، این پژوهش‌ها را به حوزه تولید منتقل کنیم و این حوزه را موظف به سرمایه گذاری در زمینه عملیاتی نمودن پژوهش کنیم.

 رسولیان گفت: واردات کالاهایی که در شرایط تحریم به کشور دچار مشکل شده‌اند را لیست نموده ایم و لیست این کالاها را به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی داده‌ایم.

وی از اختصاص فضا و مکان در یکی از شهرک های صنعتی اطراف مشهد برای شرکت های دانش بنیان و فناور خبر داد و خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تسهیلات روستایی با سود بانکی پایین را اختصاص دهیم.


منبع خبر: ایسنا

  افزودن نظر

آخرین تصاویر

آخرین ویدئوها

آخرین یادداشتها